kwi 11 2013

Seminarium: Raport CSR… i co dalej?

Lokalizacja: Polska,

11 kwietnia 2013r. w Warszawie odbędzie się seminarium Raport CSR… i co dalej? Będzie to już drugie spotkanie organizowane przez SGS Polska w ramach cyklu Zrównoważony rozwój w praktyce. Tym razem spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat dylematów, jakie pojawiają się przed, w trakcie i po wydaniu raportu społecznego. Partnerem cyklu „Zrównoważony rozwój w praktyce” jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Portal odpowiedzialnybiznes.pl został patronem medialnym wydarzenia.

Termin: 11 kwietnia 2013, godz. 10.00-14.00

Miejsce: Instytut Rozwoju Biznesu, Centrum Sienna, Warszawa, ul. Sienna 73, wejście: Budynek 3

Zapisy: Konferencja ma charakter zamknięty. Udział w konferencji jest bezpłatny. Chęć udziału prosimy zgłaszać na adres: magdalena.pachulska@sgs.com, tel. 691 767 803. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uczestnictwo w konferencji wymaga mailowego potwierdzenia przez organizatora.

Eksperci CSR wraz z firmami omawiać będą także, możliwości wykorzystania procesu opracowania raportu do lepszego zarządzania wynikami i informacjami wewnątrz firmy. Uczestnicy będą mieli okazję poznać praktyczne przykłady oraz inspiracje do działania, ale także uzyskać odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Zrównoważony rozwój w praktyce to zapoczątkowany w grudniu 2012r. cykl spotkań dla firm szukających nowych inspiracji do rozwoju odpowiedzialnego biznesu. Celem cyklu konferencji jest przybliżenie praktycznych aspektów wdrażania strategii odpowiedzialnego biznesu ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi możliwych do wykorzystania oraz rozwiązań stosowanych przez firmy w Polsce i na świecie. Spotkania pomyślane są jako miejsce inspiracji i wymiany doświadczeń. Organizatorem spotkań jest SGS Polska.

Program konferencji:

10.00 – 10.10    Powitanie
10.10 – 11.45    Wykorzystanie raportu CSR w procesie zarządzania

  • Najnowsze trendy w zakresie raportowania CSR i jego wykorzystania w procesie zarządzania
  • Dyskusja: kluczowe dylematy i rozwiązania w procesie raportowania – perspektywa pierwszego i  kolejnych raportów

11.45 – 12.00    Przerwa kawowa
12.00 – 13.50     Raport CSR – narzędzie komunikacji z interesariuszami

  • Przegląd dobrych praktyk i rozwiązań stosowanych przez firmy w Polsce i na świecie
  • Dyskusja panelowa z udziałem ekspertów:

Mirella Panek – Owsiańska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Piotr Wachowiak, Szkoła Główna Handlowa
Krzysztof Polak, Dziennik Gazeta Prawna

13.50 – 14.00    Podsumowanie

Zaproszenie na konerencję do pobrania TUTAJ.