paź 01 2021

Science Based Targets. Wskazówki dla biznesu przy wyznaczaniu celów środowiskowych

Lokalizacja: On-line,

Wydarzenie zamknięte przeznaczone dla partnerów FOB

1 października zapraszamy firmy partnerskie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na trzeci już webinar na temat wyzwań środowiskowych. Naszą gościnią będzie Kenza Taoufik, ekspertka The Science Based Targets initiative, która opowie o tym, jak firmy mogą wyznaczać cele środowiskowe oparte na wiedzy naukowej.

1 października odbędzie się kolejne ze spotkań Programu Partnerstwa FOB, poświęcone wyzwaniom środowiskowym. Poprzednie webinaria dotyczyły ryzyk związanych ze zmianami klimatu, a zwłaszcza ich identyfikacją i zarządzaniem. Nagrania i prezentacje dostępne są na portalu dla Partnerów FOB >>

Spowodowany przez człowieka wzrost średniej, globalnej temperatury w niczym nie przypomina podkręcenia gałki w domowym termostacie. Oznacza bowiem postępującą destabilizację planetarnego ekosystemu oraz rosnące ryzyka negatywnych sprzężeń zwrotnych, z konsekwencjami których będzie nam – jako ludzkości – coraz ciężej sobie radzić.

Kryzys klimatyczny to nie tylko topnienie odległych lodowców czy pustynnienie obszarów na innych kontynentach. To również namacalne zmiany na europejskim – w tym polskim – podwórku. Rosnące ryzyko zwiększenia częstotliwości gwałtownych zjawisk pogodowych, suszy rolniczych czy powodzi będzie negatywnie wpływać na jakość naszego życia oraz wiązać się z realnymi kosztami społecznymi i gospodarczymi.

Kryzys ten jest również szansą – szansą na zmianę wzorców produkcji i konsumpcji tak, by lepiej służyły one ludziom i środowisku. Skorzystanie z niej w dużej mierze zależy od zrozumienia przez liderów biznesowych stanu globalnego klimatu, sposobów na jego ustabilizowanie oraz trendów (regulacyjnych, finansowych czy technologicznych) globalnej polityki klimatycznej. To szczególnie istotne w obliczu konieczności odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa.

Jak więc podejmować konkretne działania, aby zmniejszać ślad środowiskowy organizacji? W jaki sposób wyznaczać cele środowiskowe oparte na wiedzy naukowej? O tym porozmawiamy 1 października o godz. 11:00 z Kenzą Taoufik, ekspertką The Science Based Targets initiative.

Na wydarzenie obowiązuje REJESTRACJA>>