paź 14 2020

Przedsiębiorczość kobiet – webinar TransferHUB

Lokalizacja: On-line,

O tym, jakie są kluczowe trendy i motywacje w kobiecej przedsiębiorczości oraz dlaczego tak niska jest reprezentacja kobiet w branży IT opowie Katarzyna Wierzbowska, przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna. Najbliższe webinarium w ramach Inkubatora TransferHUB odbędzie się 14 października w godz. 10-12. Projekt realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zarejestruj się na wydarzenie: https://transferhub.clickmeeting.com/przedsiebiorczosc-kobiet

14 października (środa) w godz. 10-12 odbędzie się trzecie już webinarium z cyklu „Praca przyszłości”, organizowane w ramach Inkubatora TransferHUB. Spotkanie będzie okazją do dyskusji o tym, co motywuje kobiety do podejmowania działalności gospodarczej oraz o wyzwaniach rynku pracy z perspektywy kobiet.

Katarzyna Wierzbowska opowie także o tym, czym charakteryzuje się kobieca przedsiębiorczość oraz wskaże kluczowe trendy w tym obszarze. Razem z uczestniczkami i uczestnikami przyjrzy się także niskiej reprezentacji kobiet w branży IT i przedstawi szanse dla przedsiębiorczyń z tym związane.

W drugiej części spotkania Julia Koczanowicz-Chondzyńska opowie szczegółowo o tym, jak będziemy wspierać innowatorki i innowatorów i czego po inkubatorze mogą się spodziewać.

Katarzyna Wierzbowska to przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna, założycielka i wieloletnia Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentorka, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund i Funduszu VC Black Swan. Jest absolwentką LAP19. Gościni webinarium to aktywna inicjatorka ekosystemu kobiecej przedsiębiorczości w Polsce. Jest ekspertką w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie oraz członkinią jury wielu konkursów branżowych.

Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji pod adresem: https://transferhub.clickmeeting.com/przedsiebiorczosc-kobiet Liczba miejsc ograniczona.

– Organizujemy jesienne webinaria z ekspertami i ekspertkami w obszarach, którymi zajmować się będzie Inkubator TransferHUB. Chcemy przyjrzeć się współczesnym problemom związanym z kwestią zatrudnienia, szukać inspiracji i otwierać głowy. Podczas spotkań między innymi będzie można poznać doświadczenia innowatorów ze współpracy z TransferHUB oraz skonsultować pomysł na innowację. Spotkania odbywać się będą online w dziewięć jesiennych śród. Zaczynamy zawsze o godzinie 10.00 – mówi Julia Koczanowicz-Chondzyńska, prezeska FISE i koordynatorka Inkubatora TransferHUB.

Zgłoś innowacyjny pomysł

Trwa już nabór projektów do drugiej edycji Inkubatora TransferHUB. Innowacyjne pomysły mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje, instytucje i firmy. Mają dotyczyć trzech wiodących ścieżek tematycznych w ramach zagadnienia pracy przyszłości: starzejące się społeczeństwo, pozycja i możliwości kobiet na rynku pracy oraz automatyzacja i robotyzacja. Rozwiązania mogą być zgłaszane do 6 grudnia br. poprzez stronę: https://www.transferhub.pl/.

Celem TransferHUB jest poszukiwanie innowacji społecznych na wyzwania zdefiniowane w projekcie. W sytuacji zakwalifikowania zgłoszonego rozwiązania jego autorzy deklarują długofalowe zaangażowanie, wynikające z kolejnych etapów rozwijania innowacji. Udział w inkubatorze pozwala na przetestowanie innowacji i otrzymanie wsparcia merytorycznego oraz zdobycie dofinansowania w wysokości średnio 38 tys. zł. Kryteriami decydującymi o wyborze danego pomysłu do dalszych etapów są m.in. nowatorski charakter w polskim kontekście, możliwość stosowania na szerszą skalę, podjęcie zagadnień pracowniczych oraz dostępności.

W ramach TransferHUB podejmujemy niezwykle istotne tematy związane z pracą przyszłości, która zaczyna się już dziś. To kwestie takie jak: sytuacja kobiet na rynku pracy, niekorzystne zmiany demograficzne, automatyzacja i robotyzacja. Innowacje społeczne mogą pozwolić skutecznie zmierzyć się z tymi wyzwaniami. Zapraszamy serdecznie do udziału w ogólnopolskim projekcie TransferHUB, w którym mamy przyjemność współpracować z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. To otwarta przestrzeń do szerokiego zaangażowania się firm, organizacji, instytucji czy też osób fizycznych  – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Inkubator TransferHUB to projekt realizowany w drugiej edycji przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pomysły innowacyjne mają dotyczyć pracy przyszłości oraz być odpowiedzią na problemy w obszarze „zatrudnienia”. Projekt „TransferHUB – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia” prowadzony jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Będzie realizowany w latach 2020-2023.

Więcej informacji o TransferHUB na stronie internetowej https://www.transferhub.pl oraz Facebooku https://www.facebook.com/transferhub.