paź 04 2021

Projektowanie empatyczne

Lokalizacja: Polska,

4 października zapraszamy do gdańskiego Inkubatora STARTER na bezpłatne warsztaty wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem innowacji, którym bliskie są takie zagadnienia jak praca kobiet, sytuacja osób w wieku powyżej 50 roku życia na rynku pracy i społeczne zmiany związane z automatyzacją i robotyzacją pracy. Warsztaty poświęcone będą projektowaniu empatycznemu. Poprowadzi je Agnieszka Sikorska, projektantka usług, trenerka, facylitatorka procesów projektowych.

4 października w gdańskim „Starterze” porozmawiamy o tym, co oznacza hasło „projektowanie empatyczne” i co należy zrobić, żeby mieć pewność, że naprawdę dobrze rozumiemy osoby, dla których tworzymy rozwiązania. Spróbujemy wczuć się w sytuację różnych grup i wspólnie będziemy ćwiczyć tworzenie map empatii, w oparciu o różne źródła informacji. Na koniec przećwiczymy jak zdefiniować propozycję wartości w oparciu o wiedzę i zrozumienie odbiorczyń projektowanych przez nas rozwiązań.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 12:00 i potrwają do 17:00. Spotkanie z Agnieszką Sikorską odbędzie się w przestrzeni konferencyjnej Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER (dopuszczamy możliwość realizacji szkolenia w wersji online).

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zarejestruj się tutaj >>

Czego będzie można się dowiedzieć i nauczyć?

  • Jakie metody badań warto stosować i skąd jeszcze można czerpać wiedzę o osobach, dla których chcemy zaprojektować rozwiązanie?
  • Jak stworzyć dobrą mapę empatii, jakie pytania sobie zadać pracując nad nią i co w niej uwzględnić?
  • Jak definiować propozycje wartości (value proposition), która określi kluczowe cechy projektowanych rozwiązań?

Jak będziemy pracować?

  • 5 godzin intensywnej pracy w grupach (oczywiście z przerwami)
  • Wzory narzędzi projektowych (mapa empatii, propozycja wartości) sprawdzone w pracach nad innowacjami społecznymi, na których będziemy ćwiczyć i które osoby uczestniczące otrzymają także w wersji elektronicznej
  • Dyskusje nad praktycznymi aspektami projektowania – wskazówki jak pracować efektywnie i zwinnie

Agnieszka Sikorska to projektantka usług, trenerka, facylitatorka procesów projektowych. Od 12 lat prowadzi studio projektowe cooperativa studio, gdzie zajmuje się projektowaniem usług oraz zarządzaniem procesami projektowymi. Współpracuje z podmiotami publicznymi – na szczeblu państwowym i samorządowym, organizacjami pozarządowymi i innowatorami społecznymi oraz firmami prywatnymi. Od 2017 roku współpracuje z inkubatorami innowacji społecznych, prowadzonymi przez Fundację „Stocznia” oraz FISE, prowadząc warsztaty z wykorzystania metody service design thinking oraz wspierając w formie indywidualnych konsultacji osoby pracujące nad rozwojem innowacji społecznych. Projektowała między innymi dla Tatrzańskiego Parku Narodowego, Urzędu m.st. Warszawy, Polskich Kolei Linowych, Lasów Państwowych, Totalizatora Sportowego. Absolwentka Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Projektowania Usług w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej/School of Form. Ukończyła także Historię i krytykę dizajnu na Uniwersytecie SWPS oraz podyplomowe studia Total Design Management w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

O inkubatorze TransferHUB

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „TransferHub – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia”. W TransferHub osoby prywatne, firmy, instytucje i organizacje pozarządowe mogą otrzymać pakiet szkoleń, doradztwa oraz grant w wysokości ok. 38 tys. zł na przetestowanie nowatorskiego pomysłu związanego z pracą.

Więcej informacji znajdziesz na transferhub.pl

Zarejestruj się na warsztaty >>