kwi 30 2016

Polska Firma Przyszłości – zgłoszenia do 30 kwietnia

Lokalizacja: Polska,

Gazeta Wyborcza zaprasza do udziału w rankingu „Polska Firma Przyszłości”. Celem akcji jest pokazywanie i wyróżnianie najciekawszych polskich mikro, małych i średnich firm. W kapitule konkursu na „Osobowość biznesu” bierze udział dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Marzena Strzelczak.

W Polsce jest ponad 4 mln zarejestrowanych firm. Pozornie mają one ze sobą niewiele wspólnego. W tej liczbie znajdują się zarówno firmy małe, mikro, jak również wielkie korporacje. Polskie spółki rodzinne z rodzimym kapitałem, a także spółki córki ogromnych światowych potentatów, w przypadku których czasami trudno ustalić, skąd pochodzą właściciele czy jaki kapitał za nimi stoi. To efekt tego, że Polska jest dziś częścią globalnego rynku, globalnego obiegu pieniądza, globalnej gospodarki.

W tej konkurencji polskie firmy radzą sobie wyjątkowo dobrze. Potrafią konkurować nie tylko ceną, ale też jakością usług czy wizją rozwoju biznesu. Polskim menedżerom i właścicielom udaje się poprawiać naszą pozycję na światowych rynkach, a polskie firmy, także te jeszcze niedawno niewielkie, wkraczają w fazę ekspansji.

Wraz z Bankiem BGŻ BNP Paribas autorzy akcji chcą szukać liderów tych procesów, poszukiwać „Polskiej Firmy Przyszłości”. W najbliższych tygodniach będą pokazywać polski biznes, jego mocne i słabe punkty. Poszukiwać odpowiedzi na kluczowe dla Polski pytania – jak będzie się rozwijała polska gospodarka, czy polskie firmy staną się wizytówką naszego kraju poza granicami. Do tej pory często podbijamy zagraniczne rynki, ale polskie świetne produkty są obecne w sklepach pod obcą marką.

Przedstawieni zostaną także ludzie – liderzy polskiego mikro, małego i średniego biznesu. Bardzo często to właśnie osobowość polskich przedsiębiorców powoduje, że udaje im się włączyć w globalną rywalizację i osiągać w niej sukcesy.

Cel akcji jest jasny – chęć zaprezentowania dobrych polskich firm i ludzi, którzy je prowadzą. Zostanie przygotowany ranking efektywnych, zdrowych finansowo polskich firm.

Do 30 kwietnia można zgłaszać firmy i osobowości do rankingu. W dalszym etapie zostaną wyłonieni regionalni liderzy i liderzy krajowi. Szczegóły rankingu, możliwość zgłoszenia firmy, kandydata do tytułu Osobowości biznesu i Regulamin znajdują się na stronie:

Źródło: Informacja ze strony wyborcza.biz