paź 26 2021

Ochrona bioróżnorodności jako wyzwanie dla biznesu. Webinar Programu Partnerstwa FOB

Lokalizacja: On-line,

Wydarzenie zamknięte przeznaczone dla partnerów FOB

26 października odbędzie się trzecie już spotkanie Programu Partnerstwa FOB dotyczące wyzwań środowiskowych stojących przed firmami. Naszym gościem będzie dr Piotr Mikołajczyk z Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Utrata bioróżnorodności biologicznej to jeden z globalnych – obok klimatycznego i wodnego – kryzysów środowiskowych, których doświadczamy. Dlatego podczas najbliższego spotkania w ramach Programu Partnerstwa FOB porozmawiamy o tym, po co w ogóle nam przyroda. Jaki kapitał naturalny i usługi ekosystemowe z niej czerpiemy? Czy w ogóle mamy świadomość jak wiele ich jest i na jakie obszary naszego życia wpływają?

Podczas webinaru przeanalizujemy, jak do utraty bioróżnorodności może przyczyniać się działalność firm. Opowiemy, w jaki sposób biznes może zaangażować się w przeciwdziałanie temu kryzysowi oraz na jakie ryzyka muszą zwrócić uwagę przedsiębiorstwa. Wraz z partnerami FOB zastanowimy się, jak firmy w Polsce powinny uwzględniać kwestie bioróżnorodności w swoich strategiach biznesowych, w tym działaniach z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju.

Naszym gościem będzie Piotr Mikołajczyk, doktor nauk przyrodniczych. Ukończył studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizując się w fizjologii owadów. Od 2001 roku pracuje w Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Angażuje się przede wszystkim w projekty i zadania obejmujące zagadnienia związane z ochroną i zrównoważonym użytkowaniem różnorodności biologicznej oraz zrównoważonym rozwojem. Jego kariera zawodowa zapoczątkowała pracą naukowo-dydaktyczną na macierzystym Wydziale, w ramach której odbył stypendium naukowe Departamentu Rolnictwa USA. Następnie zaangażował się w działalność związaną z ochroną środowiska, której kolejne etapy obejmowały pracę w Programie Ochrony Środowiska Amerykańskiego Korpusu Pokoju w Polsce, a następnie w polskim Programie WWF.

Webinarium odbędzie się 26 października o godzinie 10.00. Udział w spotkaniu jest możliwy wyłącznie dla przedstawicieli/ek firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Link do rejestracji dostępny jest na specjalnym portalu dla partnerów tutaj >>

***

Program Partnerstwa to kompleksowy program współpracy z firmami, które – jako partnerzy strategiczni – wspierają FOB w upowszechnianiu koncepcji CSR w Polsce. Firmy nie tylko dzielą się własnym doświadczeniem poprzez prezentacje dobrych praktyk czy merytoryczny wkład w publikacje FOB, ale także stale uzupełniają swoją wiedzę, m.in. na spotkaniach Programu Partnerstwa. Obecnie grono partnerów strategicznych FOB to już blisko 60 firm, łącznie z gronem partnerów wspierających. Dowiedz się więcej >>