kwi 24 2008

Nowy las dla mieszkańców Bydgoszczy od Carrefour

Lokalizacja: Polska,

Hipermarkety Carrefour we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia organizują 24 kwietnia akcję sadzenia lasu w Bydgoszczy.

W tym dniu czterdziestu wychowanków z trzech placówek opiekuńczych w Bydgoszczy posadzi w Trzcińcu k/Bydgoszczy 1700 sadzonek brzozy zakupionych przez Carrefour. Dzieci będą sadzić drzewa pod opieką przedstawicieli lokalnego nadleśnictwa oraz opiekunów, którzy czynnie zaangażowali się w tę akcję.

W trakcie wyprawy do lasu dzieci będą mogły dowiedzieć się od leśniczych, jakie znaczenie ma las i dlaczego tak ważne dla środowiska naturalnego jest sadzenie drzew. Zwieńczeniem wycieczki będzie wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i odpoczynek na łonie natury.

W akcję zaangażowane są wszystkie trzy hipermarkety Carrefour w Bydgoszczy: z ul. Fordońskiej, ul. Skarżyńskiego i ul. Jana Pawła II, które sponsorują również transport, poczęstunek i drobne upominki dla najmłodszych uczestników wycieczki.

„Działając w Bydgoszczy, chcemy być dla miejscowej społeczności nie tylko sklepem, dostawcą produktów i usług, ale i czynnym uczestnikiem lokalnego życia. Dlatego staramy się angażować w różne działania społeczne i ekologiczne. Poprzez tę akcję chcemy pokazać dzieciom, jak ważna jest dbałość o środowisko i zarazem ofiarować nowy las, który będzie w przyszłości służyć mieszkańcom Bydgoszczy” – powiedział Philippe Neveu, dyrektor regionalny w Carrefour Polska.

Las pochłania dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe substancje, produkuje tlen, stabilizuje wilgotność powietrza, chroni przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłania gleby i wody, magazynuje wodę opadową. Stąd też Carrefour, jako firma przyjazna środowisku naturalnemu i świadoma wpływu dwutlenku węgla na zmiany klimatyczne, troszczy się o zwiększenie powierzchni lasów, które będą służyć przyszłym pokoleniom. W celu propagowania dbałości o środowisko naturalne firma realizuje program „Carrefour przyjacielem lasu”, w ramach której zostało już posadzonych 13 000 drzew w różnych miastach Polski. Bydgoszcz jest kolejnym miastem, dla którego Carrefour ufundował las.