mar 30 2020

L’Oréal Brandstorm 2020

Patronat Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Do 30 marca 2020 roku (przedłużony termin), studenci z Polski i Krajów Bałtyckich mogą zgłaszać projekty do międzynarodowego konkursu L’Oréal Brandstorm. W tej edycja studenci zmierzą się z wyzwaniem nie tylko biznesowym, ale przede wszystkim, ekologicznym, które dotyka każdego z nas. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Temat konkursu

Zadaniem uczestników tegorocznej edycji Brandstormu jest ekologiczna rewolucja w branży beauty: zaproponowanie rozwiązania, które wyeliminuje użycie plastiku w branży beauty, nie tylko za pomocą modelu biznesowego, ale również poprzez zmianę sposobu myślenia konsumentów.

Kolejne kroki

Na zgłoszenia zespołów firma L’Oréal czeka do 30 marca, za pośrednictwem platformy: https://brandstorm.loreal.com/en.

W pierwszym etapie będą oceniane prezentacje studentów w postaci maks. 5 slajdów PDF. Następnie po weryfikacji przez jurorów, w lokalnym finale znajdzie się 12 zespołów, które będą miały okazję zaprezentować i obronić swój pomysł podczas lokalnego finału w Warszawie, przed ekspertami L’Oréal Poland&Baltic. Zwycięzcy będą reprezentować HUB Polska i Kraje Bałtyckie podczas międzynarodowego finału w Paryżu.

Międzynarodowy finał

Zwycięzców lokalnego finału zostaną zaproszeni na dwa dni do Paryża (23-24 czerwca), gdzie podczas międzynarodowego finału będą mieli okazję nie tylko zmierzyć się z drużynami z całego świata, ale także wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami Grupy L’Oréal, sesjach mentoringowych i coachingowych z udziałem ekspertów oraz poznać studentów z ponad 40 krajów. Do udziału w finale zostanie też zaproszony profesor-mentor zwycięskiego zespołu i będzie miał okazję dołączyć do profesorów z całego świata jako członek jury konkursowego.

Nagroda główna

Konkurs zakończy uroczysta Gala, podczas której ogłoszony zostanie zwycięski zespół, który wygra 3-miesięczny pobyt w Paryżu, gdzie w Station F (największej na świecie przestrzeni co-workingowej dla start-upów) pracować będzie nad swoim pomysłem pod okiem wybitnych specjalistów.

Uczestnicy

Udział w konkursie mogą wziąć trzyosobowe zespoły, w skład których wchodzą studenci (studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich) z polskich uczelni. Osoby, które w trakcie danego roku akademickiego przebywają w Polsce na Erasmusie lub innej wymianie, biorąc udział w Brandstormie, reprezentują kraj, w którym aktualnie przebywają.

(W przypadku pytań, do kontaktu zaprasza: maja.olczak@loreal.com)