Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Rok 2018 to rok wyjątkowy – mija właśnie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości i 100 lat od kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze. W związku z tą druga rocznicą największe wydarzenie w ramach Karty Różnorodności, której działania w tym roku przebiegają pod hasłem „1918-2018 Od praw wyborczych do równych szans”, odbędzie się w tym roku w listopadzie i poświęcone będzie przede wszystkim kobietom.
Konferencja organizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności będzie podsumowywać wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili przyznania kobietom praw wyborczych.
Wspólnie z zaproszonymi ekspertami przyjrzymy się temu, jak sytuacja wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla rozwoju kobiet, nie tylko zawodowego, ale i osobistego w najbliższej przyszłości w Polsce. Pokażemy także, że temat równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach i aspirujących do zarządów i rad Nadzorczych.
100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans
19 listopada (PONIEDZIAŁEK)
Centrum Konferencyjne Polin
1918 – 2018 od praw wyborczych do równych szans
Co roku FOB określa temat przewodni dla działań prowadzonych w Karcie Różnorodności. Tegoroczna aktywność w ramach projektu jest poświęcona wyrównywaniu szans w miejscu pracy wszystkich grup narażonych na dyskryminację, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kobiet. Ma to związek z setną rocznicą uzyskania przez Polki praw wyborczych, co miało miejsce dokładnie 28 listopada 1918 roku.
– Kobiety w naszym kraju są wciąż największą grupą narażaną na dyskryminację, a 100-lecie przyznania im praw wyborczych jest dobrą okazją, by zwrócić uwagę pracodawców i opinii publicznej na to jak ważne społecznie i ekonomicznie jest budowanie otwartych organizacji, dających równe szanse każdemu pracownikowi, gdzie każdy ma szansę czuć się doceniany i potrzebny. Niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, orientacji seksualnej czy stopnia niepełnosprawności. – powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Organizatorzy konferencji: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Kongres Różnorodności
Partner tytularny: Henkel Polska
Partner: Siemens
Patroni: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rzecznik Praw Obywatelskich, Konfederacja Lewiatan
Partner medialny: Tygodnik Powszechny
Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, proto.pl
Podczas #TargiCSR przedstawiliśmy raport z pierwszego badania #ChapterZeroPoland 📙 🌎 Zachęcamy do lektury, a przede wszystkim do aktywnego włączenia się w działania na rzecz #climateaction: http://chapterzero.pl/aktualnosc/czy-rady-nadzorcze-dostrzegaja-ryzyka-biznesowe-zwiazane-ze-zmianami-klimatu-nowy-raport-chapter-zero-poland/ #climatechange #esg #klimat #csrwpl #sustainability #climate
W Raporcie Dobrych Praktyk @FOB_Poland znalazło się aż 9 naszych praktyk! Doceniono 6 projektów realizowanych z sukcesami od wielu lat oraz 3 nowe inicjatywy skupiające się na ochronie środowiska i eliminacji odpadów plastikowych. 👉 https://www.henkel.pl/prasa-media/informacje-materialy-prasowe/2022-06-27-9-dobrych-praktyk-henkel-polska-w-raporcie-fob-1677248 #WeAreHenkel
📰 Dziś w @rzeczpospolita w wyd. papierowym i elektronicznym o wynikach II edycji badania #DiversityINCheck i liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w #diversity & #inclusion oraz ekspercki komentarz Marzeny Strzelczak, prezeski, dyr. gen. FOB 📊 https://www.rp.pl/biznes/art36378231-najlepsi-pracodawcy-w-zarzadzaniu-roznorodnoscia-i-inkluzji