lis 19 2018

Konferencja „100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans”

Lokalizacja: Polska,

Rok 2018 to rok wyjątkowy – mija właśnie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości i 100 lat od kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze. W związku z tą druga rocznicą największe wydarzenie w ramach Karty Różnorodności, której działania w tym roku przebiegają pod hasłem „1918-2018 Od praw wyborczych do równych szans”, odbędzie się w tym roku w listopadzie i poświęcone będzie przede wszystkim kobietom.

Konferencja organizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności będzie podsumowywać wyzwania dotyczące równości płci w Polsce z perspektywy 100 lat od chwili przyznania kobietom praw wyborczych.

Wspólnie z zaproszonymi ekspertami przyjrzymy się temu, jak sytuacja wygląda teraz, jakie są perspektywy dla zwiększenia szans dla rozwoju kobiet, nie tylko zawodowego, ale i osobistego w najbliższej przyszłości w Polsce. Pokażemy także, że temat równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach i aspirujących do zarządów i rad Nadzorczych.

100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans

19 listopada (PONIEDZIAŁEK)

Centrum Konferencyjne Polin

1918 – 2018 od praw wyborczych do równych szans 

Co roku FOB określa temat przewodni dla działań prowadzonych w Karcie Różnorodności.  Tegoroczna aktywność w ramach projektu jest poświęcona wyrównywaniu szans w miejscu pracy wszystkich grup narażonych na dyskryminację, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kobiet. Ma to związek z setną rocznicą uzyskania przez Polki praw wyborczych, co miało miejsce dokładnie 28 listopada 1918 roku.

– Kobiety w naszym kraju są wciąż największą grupą narażaną na dyskryminację, a 100-lecie przyznania im praw wyborczych  jest dobrą okazją, by zwrócić uwagę pracodawców i opinii publicznej na to jak ważne społecznie i ekonomicznie jest budowanie otwartych organizacji, dających równe szanse każdemu pracownikowi, gdzie każdy ma szansę czuć się doceniany i potrzebny. Niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, orientacji seksualnej czy stopnia niepełnosprawności. – powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Organizatorzy konferencji: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Kongres Różnorodności

Partner tytularny: Henkel Polska

Partner: Siemens

Patroni: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rzecznik Praw Obywatelskich, Konfederacja Lewiatan

Partner medialny: Tygodnik Powszechny

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, proto.pl