lis 27 2014

Konferencja „Eko-standardy: korzyści, koszty i wyzwania”

Lokalizacja: Polska,

Patronat medialny portalu odpowiedzialnybiznes.pl

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska zaprasza na konferencję „Eko-standardy: korzyści, koszty i wyzwania”, która odbędzie się w dniu 27 listopada 2014 roku w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy ul. Konstruktorskiej 3a w Warszawie.

W czasie konferencji swoje doświadczenia zaprezentują liderzy firm, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych w zakresie wdrażania i komunikowana eko-certyfikatów oraz ich wykorzystania w celu budowy strategii opartej na zrównoważonym rozwoju. Przedstawione zostaną także propozycje związane z nowymi kwalifikacjami zawodowymi związanymi z eko-standardami oraz rozwiązania technologiczne, wspomagające wdrożenie procesu.

Konferencja organizowana będzie w standardzie zrównoważonych wydarzeń, czyli takich, przy organizacji których zwraca się szczególną uwagę na aspekty środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. Miejsce, w którym odbywać się będzie konferencja to obiekt przyjazny środowisku – budynek Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uhonorowany Certyfikatem Zielone Biuro. Zaproszenia dla uczestników zostaną przesłane w wersji elektronicznej, a materiały edukacyjne od Partnerów będą dostępne na życzenie. Catering bazował będzie na lokalnych produktach oraz kawie i herbacie z certyfikatem. Wszyscy uczestnicy konferencji zostaną poinformowani o możliwości zrównoważonego dojazdu i wskazówkach ekojazdy.

W dyskusji głos zabiorą przedstawiciele NFOŚiGW, Carlsberg Polska, Ikea Retail oraz inni praktycy zajmujący się kwestiami wdrażania eko-standardów.

Konferencja odbędzie się 27 listopada (czwartek) w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy ul. Konstruktorskiej 3a w Warszawie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisów można dokonywać poprzez formularz dostępny na stronie konferencji: https://docs.google.com/forms/d/1AoaR7Ogghqo4dix_VApc7k4PGQsIFMHFKw3EBjt11CQ/viewform?c=0&w=1

Szczegóły i program konferencji znajduje się na stronie internetowej organizatorów:

http://www.fpds.pl/ekocertyfikaty/pl/blog/aktualnosci/2014/10/30/eko-standardy-korzysci-koszty-i-wyzwania