mar 14 2013

Konferencja: Efektywność społecznego zaangażowania firm, czyli model LBG w praktyce

Lokalizacja: Polska,

14 marca 2013 w Warszawie odbędzie się konferencja „Efektywność społecznego zaangażowania firm czyli model LBG w praktyce”. Organizatorem spotkania jest SGS Polska. Patronat nad konferencją objęło Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a patronem medialnym wydarzenia jest portal odpowiedzialnybiznes.pl.

Termin: 14 marca 2013, godz. 10.00 – 16.00

Miejsce: Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa

Zapisy: Konferencja ma charakter zamknięty, udział w spotkaniu jest bezpłatny (ograniczona ilość miejsc). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: magdalena.pachulska@sgs.com do 8 marca 2013r. (potwierdzenie udziału będzie wysyłane drogą elektroniczną).

14 marca w Warszawie odbędzie się już druga konferencja promująca model LBG w Polsce. SGS Polska, jako wyłączny przedstawiciel London Benchmarking Group w Polsce (LBG Poland), przedstawi nie tylko narzędzia i metody służące do efektywnego zarządzania społecznym zaangażowaniem firm, ale także zaprezentuje rozwój sieci LBG w Polsce.

Zarządzanie zaangażowaniem społecznym firmy, mierzenie i raportowanie to kluczowe obszary zainteresowania osób odpowiedzialnych za CSR polskich firm. Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom modelu London Benchmarking Group – metodyki mierzenia i raportowania wpływu działań społecznych firm na biznes i społeczeństwo.

Konferencja jest kontynuacją dyskusji rozpoczętej w 2011 na temat efektywności prowadzonych działań społecznych, standardów mierzenia, raportowania i komunikacji w tym obszarze. Spotkanie ma dostarczyć praktycznej wiedzy i narzędzi, by lepiej zarządzać działaniami społecznymi w firmie, ale także ma pokazać w jaki sposób można mierzyć efektywność tych działań zarówno dla społeczeństwa, jak i dla firmy.

Podczas konferencji omówione zostaną kwestie wpływu społecznego firm, najnowsze trendy w zakresie zaangażowania społecznego oraz ich efekty dla firm. Organizatorzy przedstawią szczegółowo model LBG – zasady działania sieci, narzędzia i metody oraz sposób ich wykorzystania do mierzenia efektywności i raportowania. Ważnym elementem spotkanie będą dobre praktyki i doświadczenia firm – członków sieci LBG Poland. Podsumowaniem będzie dyskusja panelowa ekspertów i firm.

Spotkanie będzie także okazją do spotkania i wymiany doświadczeń wśród powiększającej się w Polsce grupy specjalistów, ekspertów i praktyków odpowiedzialnego biznesu. – Mamy nadzieję, że spotkanie będzie także miejscem inspiracji do realizacji kolejnych działań w obszarze zaangażowania społecznego – komentują organizatorzy.

Model London Benchmarking Group to metodologia zarządzania i mierzenia efektywności zaangażowania społecznego firm. Od ponad 18 lat jest ona stosowana przez setki firm na świecie. Firmy tworzą sieć wymiany dobrych praktyk, platformę do porównywania doświadczeń oraz kreowania nowych standardów. Sieć LBG to obecnie kilka krajów, w których z metodologii korzysta łącznie ponad 230 firm. Od 2011r. model LBG jest dostępny dla firm działających w Polsce. LBG Poland zrzesza obecnie SGS jest światowym liderem i innowatorem w inspekcjach, weryfikacjach, testach i certyfikacji. Założona w 1878 Grupa SGS jest rozpoznawalna na rynku światowym jako wzorzec rzetelności i jakości. Zatrudnia ponad 70,000 osób, posiada sieć ponad 1,350 biur i laboratoriów na całym świecie. Połączenie kompetencji w zakresie testów, inspekcji i certyfikacji z usługami doradczymi pozwala skutecznie wspierać klientów w obszarze zrównoważonego rozwoju.

SGS Polska, obecnie jako jedyna firma w Polsce dysponuje licencją na wprowadzenie modelu zarządzania i mierzenia efektywności działań społecznych firm wg metodyki LBG – London Benchmarking Group.

 

Program

10.00 – 10.10  Powitanie gości

10.10 – 11.45  Wpływ społeczny firm i strategia zaangażowania

  • Najnowsze trendy w zakresie zaangażowania społecznego
  • Efekty strategii zaangażowania dla biznesu – trendy i dobre praktyki
  • Dyskusja panelowa ekspertów

11.45 – 12.00  Przerwa kawowa

12.00 – 13.30  Model LBG w praktyce

  • Podejście i narzędzia modelu LBG
  • Model LBG – narzędzie do mierzenia i raportowania zaangażowania społecznego firmy
  • Zasady działania sieci LBG w Polsce

13.30 – 14.15  Lunch

14.15 – 15.45  Wpływ Dobre praktyki wykorzystania modelu LBG w Polsce

  • Członkowie sieci LBG – doświadczenia w wykorzystaniu modelu w rożnych aspektach
  • Dyskusja panelowa z udziałem firm

15.45 – 16.00  Podsumowanie

Źródło: Materiały prasowe