kwi 07 2016

Konferencja: Edukacja o różnorodności – wyzwania i inspiracje

Lokalizacja: Polska,

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zaprasza do udziału w konferencji Edukacja o różnorodności – wyzwania i inspiracje, która odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia 2016 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Wydarzenie jest podsumowaniem działań w ramach programu „Oblicza różnorodności”, realizowanego od 2013 roku.

Konferencja będzie okazją, by wspólnie zastanowić się nad wyzwaniami stojącymi przed instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi zajmującymi się edukacją o różnorodności. Organizatorzy chca także stworzyć przestrzeń do wymienienia się dobrymi praktykami z zakresu działań międzykulturowych i antydyskryminacyjnych.

Konferencja będzie obejmowała część wykładową i warsztatową. Wykłady wygłoszą prof. Małgorzata Fuszara, dyrektorka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jeremy Nesoff z Facing History and Ourselves.

Podczas bloków warsztatowych będzie można wspólnie zastanawiać się nad wyzwaniami związanymi między innymi z uwzględnianiem kontekstu lokalnego i prowadzeniem interdyscyplinarnych projektów.

Organizatorzy podzielą się także doświadczeniami z prowadzonych cykli związanych z edukacją historyczną oraz wielokulturowością Warszawy, działań antydyskryminacyjnych, rezydencji artystycznych oraz programów dla osób z niepełnosprawnościami.

Pełny program konferencji dostępny na stronie organizatora.

Zgłoszenia poprzez formularz online do 14 marca.