sie 24 2010

Konferencja „Corporate Governance” – Forum Dobrych Praktyk”

Lokalizacja: Polska,

Gazeta Prawna zaprasza na konferencję

22 czerwca 2007 r., WARSZAWA
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie,
sala Rynku Giełdowego, wejście od ulicy Książęcej 4

Przez blisko 30 lat hasło „corporate governance” funkcjonowało jedynie w ramach akademickich debat. Obecnie po fali licznych wstrząsów, jakie przetoczyły się przez międzynarodowe rynki finansowe w okresie ostatnich kilkunastu lat (BCCI, Maxwell Co., Enron, Ahold) corporate governance jest jednym z najgorętszych tematów poruszanych przez kręgi biznesowe i polityków gospodarczych.

Na całym świecie dziesiątki inicjatyw – stowarzyszeń, forów, agend i agencji – stara się propagować dobre praktyki korporacyjne, a niekiedy i nawet przymuszać do ich wdrażania. O popularności tej tematyki może świadczyć fakt, iż w internetowych wyszukiwarkach hasło „corporate governance” pojawia się co najmniej 60 milionów razy.

Problematyka corporate governance stała się w ostatnich latach nieodłącznym elementem oceny funkcjonowania korporacji publicznych i rynków kapitałowych

Celem organizowanej przez Gazetę Prawną konferencji jest pokazanie, iż corporate governance nie musi być postrzegane jako konieczność dostosowania do kolejnego zbioru nieformalnych regulacji. Rozwiązania w zakresie dobrych praktyk korporacyjnych dają świetną okazję do pokazania otoczeniu swojej wyższej kultury korporacyjnej, sprawniejszych mechanizmów decyzyjnych oraz większej otwartości na inwestorów.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem merytorycznym konferencji.