lis 24 2022

Klimatyczne fakty i mity. Otwarty webinar z Marcinem Popkiewiczem

Lokalizacja: On-line,

Wydarzenie organizowane przez FOB

24 listopada 2022 r. rozpocznie się Ogólnopolski konkurs wiedzy o SCR i ESG dla studentów_ek i licealistów_ek z całego kraju. Zapraszamy na webinar otwarcia, podczas którego Marcin Popkiewicz – ekspert w dziedzinie zmian klimatycznych – obali kilka popularnych mitów i potwierdzi kilka faktów. Webinar będzie transmitowany w czwartek 24 listopada o godz. 18:00 na Facebooku Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rejestracja nie jest wymagana.

Termin:

24 listopada (czwartek), godz. 18:00

Transmisja:

LIVE na Facebooku: https://www.facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu

Dołącz do wydarzenia na Facebooku »

O klimacie się mówi na różne sposoby. Chyba każdy_a już ma świadomość, że coś się z nim dzieje. Często czerpiemy swoją wiedzę o klimacie z mediów – portale informacyjne, gazety, media społecznościowe, a może nawet telewizja…
Ktoś mówi o „katastrofie klimatycznej”, a ktoś inny, że zmiany klimatu istniały zawsze i są absolutnie naturalnym procesem, na który człowiek nie ma żadnego wpływu. Nic dziwnego, że w takim natłoku informacyjnym rodzą się mity klimatyczne, które są rozpowszechniane przez jednostki, a czasami nawet niektóre organizacje.
W ramach webinaru otwierającego ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR i ESG Marcin Popkiewicz rozprawi się z największymi mitami o klimacie przy pomocy faktów naukowych.

Więcej o ekspercie:

Marcin Popkiewicz – analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 r. Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

 

Ogólnopolski konkurs wiedzy o CSR i ESG jest częścią Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Partnerem strategicznym 19. edycji programu jest Bank BNP Paribas.

Opiekunami ścieżek edukacyjnych są: Allegro, ERGO Hestia, Stena Recycling Polska.