kwi 19 2021

Jak zarządzać ryzykami klimatycznymi? Webinar FOB i WBCSD

Lokalizacja: On-line,

Wydarzenie zamknięte przeznaczone dla partnerów FOB

Zapraszamy firmy partnerskie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na kolejny webinar z serii spotkań, podczas których zajmiemy się tematem wyzwań klimatycznych i środowiskowych, stojących przed firmami. Tym razem Luke Blower, ekspert World Business Council for Sustainable Development, opowie o publikacji WBCSD „Task Force on Climate-related Financial Disclosures Guidance on Risk Management Integration and Disclosure”. Nie zabraknie również wskazówek dotyczących identyfikacji i oceny ryzyk klimatycznych.

Data: 19 kwietnia, godz. 11.00- 12.30. Link do zapisów na portalu Partnerów FOB >>

Spowodowany przez człowieka wzrost średniej, globalnej temperatury w niczym nie przypomina podkręcenia gałki w domowym termostacie. Zamiast tego oznacza on postępująca destabilizację planetarnego ekosystemu oraz rosnące ryzyka negatywnych sprzężeń zwrotnych, z konsekwencjami których będzie nam jako ludzkości coraz ciężej sobie radzić.

Kryzys klimatyczny to nie tylko topnienie odległych lodowców czy pustynnienie obszarów na innych kontynentach. To również namacalne zmiany na europejskim – w tym polskim – podwórku. Rosnące ryzyko zwiększenia częstotliwości gwałtownych zjawisk pogodowych, suszy rolniczych czy powodzi będzie negatywnie wpływać na jakość naszego życia i wiązać się z realnymi kosztami społecznymi i gospodarczymi.

Kryzys ten jest również szansą – szansą na zmianę wzorców produkcji i konsumpcji tak, by lepiej służyły one ludziom i środowisku. Zrealizowanie tej szansy – szczególnie istotnej w obliczu konieczności odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa – w dużej mierze zależy od zrozumienia przez liderów biznesowych stanu globalnego klimatu, sposobów na jego ustabilizowanie oraz trendów (regulacyjnych, finansowych czy technologicznych) globalnej polityki klimatycznej.

Przed jakimi wyzwaniami i szansami zmiany te będą stawiać biznes? W jaki sposób ryzyka klimatyczne wpływać będą na jego działalność oraz otoczenie społeczne? Jak praktycznie zarządzać ryzykiem klimatycznym? O tym porozmawiamy 19 kwietnia podczas webinarium Forum Odpowiedzialnego Biznesu z udziałem eksperta Luke’a Blowera, eksperta WBCSD.

Spotkanie przeznaczone jest wyłącznie dla firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Chcesz dołączyć do grona naszych Partnerów? Zajrzyj na stronę odpowiedzialnybiznes.pl/partnerstwo-z-biznesem i skontaktuj się z nami!