lis 28 2008

III Ogólnopolska Konferencja o Wolontariacie Pracowniczym

Lokalizacja: Polska,

Centrum Wolontariatu ma przyjemność zaprosić na trzecią już z rzędu konferencję organizowaną przez Centrum Wolontariatu o wolontariacie pracowniczym, która odbędzie się 2. grudnia 2008 r., w godzinach 9.00 – 14.30 w Nowym Centrum Promocji Globalnej Business Centre Club, przy Placu Żelaznej Bramy 10 w Warszawie.

Celem III Ogólnopolskiej Konferencji jest promocja idei wolontariatu pracowniczego i dzielenie się doświadczeniami przez przedstawicieli firm należących do programu Wolontariatu Biznesu oraz organizacji wspierających zaangażowanie społeczne przedsiębiorców.

W rozwijającym się na polskim rynku wolontariacie pracowniczym pojawia się wiele możliwości, oczekiwań i dylematów dotyczących standaryzacji społecznej pracy wolontariuszy pod parasolem pracodawcy, mechanizmów ewaluacji wolontariatu pracowniczego, współpracy w tym zakresie z organizacjami pozarządowymi. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również wolontariat jako sposób na rozwój pracowników oraz zachowanie równowagi między ich życiem zawodowym a osobistym.

Tematy te będą przedmiotem dyskusji podczas tegorocznej Konferencji. Ich uzupełnieniem będzie prezentacja wyników I Ogólnopolskich Badań Wolontariatu Pracowniczego 2008 wśród 500 największych firm w Polsce wg. dziennika Rzeczpospolita.  Doświadczenia w tym zakresie w innych krajach europejskich przedstawi David Halley, reprezentant Business in the Community – międzynarodowy ekspert w dziedzinie zaangażowania społecznego firm.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli firm, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, związanych z tematyką społecznego zaangażowania biznesu, jak również przedstawicieli środowiska akademickiego, mediów i wszystkich osób zainteresowanych prezentowaną ideą. Jest to jedyne w Polsce przedsięwzięcie poświęcone wyłącznie idei wolontariatu pracowniczego, organizowane przez Centrum Wolontariatu.