lis 06 2012

II Forum Dyskusyjne „Ekoodpowiedzialność polskiego biznesu” – Poznań

Lokalizacja: Polska,

II Forum Dyskusyjne „Ekoodpowiedzialność polskiego biznesu” pt. „Zielone standardy w zarządzaniu i komunikacji – EMAS i wytyczne w zakresie CSR” odbędzie się 20 listopada podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko, które odbędą się w dn. 20-23 listopada w Poznaniu. Portal odpowiedzialnybiznes.pl objął wydarzenie patronatem.

Termin: 20 listopada 2012 r.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO , pawilon 3, Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., ul. Głogowska 14, Poznań

Celem forum dyskusyjnego jest promocja koncepcji społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR) w powiązaniu ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska. Konferencja ma również pokazać, w jaki sposób weryfikowana jest transparentność działań przedsiębiorstw w zakresie ochrony środowiska (EMAS, standard AA1000, GRI, raportowanie środowiskowe). Ponadto dzięki dyskusji panelowej, w której wezmą udział przedstawiciele różnych gałęzi polskiego przemysłu, uczestnicy poznają korzyści płynące z wdrożenia koncepcji CSR w dużych firmach, a także zastosowania zielonych standardów w zarządzaniu i komunikacji.

TEMATYKA

• Wykorzystanie standardów we wdrażaniu zasad odpowiedzialnego biznesu – ISO 26000 i wytyczne GRI
• Jak wdrażać i komunikować kwestie CSR, żeby skutecznie budować przewagę konkurencyjną?
• CSR, czyli jak realizować cele biznesowe w zgodzie z otoczeniem
• Raportowanie środowiskowe
• EMAS – efektywne zarządzanie ochroną środowiska w firmie
• Komunikacja i otwarty dialog w wymaganiach CSR i EMAS