lis 19 2015

I spotkanie branżowe z CSR – Przemysł tekstylno-odzieżowy w XXI wieku

Lokalizacja: Polska,

Patronat medialny portalu odpowiedzialnybiznes.pl

Już 19 listopada Fundacja CSR Impact zaprasza na I Spotkanie Branżowe z CSR w Łodzi, którego tematem przewodnim będą wyzwania stojące dziś przed branżą tekstylno-odzieżową w Polsce. Wydarzenie będzie dobrą okazją do rozpoczęcia dyskusji na temat kwestii społeczno-środowiskowych w procesie produkcji odzieży oraz do określenia działań, jakie cała branża może wspólnie podjąć, by w jak najlepszy sposób odpowiedzieć na rosnącą świadomość konsumentów i wzrastającą konkurencję w branży. Portal odpowiedzialnybiznes.pl jest patronem medialnym spotkania.

Spotkania branżowe z CSR to cykliczne wydarzenie, w którym zaproszeni goście wraz z ekspertami mają okazję poznać najważniejsze wyzwania społeczne i środowiskowe stojące dziś przed przedsiębiorstwami oraz wspólnie zastanowić się jak skutecznie na nie reagować budując swoją przewagę konkurencyjną. Wydarzenia te to też znakomita okazja do przedstawienia nowych modeli biznesowych i zidentyfikowania czynników sukcesu współczesnych przedsiębiorstw.

Najbliższe spotkanie 19 listopada poświęcone zostanie tematyce przemysłu tekstylno-odzieżowego, nie zabraknie więc ciekawych prelekcji, w trakcie których nasi goście przedstawią uczestnikom wyzwania związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw w branży tekstylno-odzieżowej, ale też opowiedzą o tym jak wygląda biznes oparty na odpowiedzialności oraz jakich trendów społecznych i środowiskowych, mających ogromny wpływ na zmiany występujące w tej branży, możemy spodziewać się w przyszłości. Dodatkowo w trakcie spotkania planowane jest także zainicjowanie grupy roboczej na rzecz odpowiedzialnego przemysłu tekstylno-odzieżowego.

Spotkanie branżowe z CSR to wydarzenie organizowane przez Fundację CSR Impact, która od paru już lat zajmuje się edukacją przedsiębiorstw w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. „Firmy z branży tekstylno-odzieżowej powinny zdawać sobie sprawę z tego, że są w szczególny sposób narażone na występowanie problemów społecznych i środowiskowych zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak i całym łańcuchu dostaw”- wyjaśnia Agata Rudnicka, jedna z organizatorek spotkania. „Zdobycie odpowiednich informacji jak reagować na tego typu wyzwania pozwoli im przygotować swoją firmę na nadchodzące w tej branży zmiany, będących konsekwencją czy to nowych przepisów wprowadzanych przez Unię Europejską czy działań samych konsumentów domagających się produktów dobrej jakości wytworzonych z poszanowaniem praw człowieka i środowiska” – dodaje.

W programie

  • Zainicjowanie grupy roboczej na rzecz odpowiedzialnego przemysłu-tekstylno-odzieżowego,
  • Łańcuch dostaw branży tekstylno-odzieżowej – wyzwania dla zarządzania, Joanna Sitek, Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Łódź
  • Biznes oparty na odpowiedzialności – wystąpienie przedstawiciela biznesu
  • Najbliższe lata – trendy społeczne i środowiskowe, dr Małgorzata Koszewska, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Politechnika Łódzka

Spotkanie odbędzie się 19.11.2015 (czwartek), w godzinach 13:30-15.30, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Matejki 22/ 26, sala nr 216). Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy: biuro@csri.org.pl do 17.11.