sie 20 2010

Happening proekologiczny w Carrefour

Lokalizacja: Polska,

Z okazji Dnia Ziemi, 21 kwietnia, przed hipermarketem Carrefour w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się proekologiczny happening. Organizatorem akcji jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie Trybunalskim.

Uroczystość, propagująca ideę ochrony środowiska, rozpocznie się w poniedziałek 21 kwietnia o godz. 10:00 przed hipermarketem Carrefour przy ul. Sikorskiego. Podczas happeningu przewidziane są liczne atrakcje promujące odpowiedzialne postawy ekologiczne wśród mieszkańców miasta, m.in. scenka ekologiczna ukazująca wizję „Ziemi pojutrze”, loteria ekologiczna czy też konkursy plastyczne. Wszyscy laureaci konkursów otrzymają jako nagrody torby wielokrotnego użytku, ufundowane przez Carrefour Polska.

Podczas imprezy nie zabraknie również wielu elementów edukacyjnych takich jak: lekcja na temat szkodliwego wpływu toreb jednorazowych na przyrodę, wystąpienie dotyczące zagrożeń związanych z degradacją środowiska naturalnego, jak również prelekcja na temat segregacji śmieci.

Organizatorzy happeningu planują również przyjęcie deklaracji, opowiadającej się za ustanowieniem Dnia Ziemi dniem bez toreb jednorazowego użytku. Hipermarket Carrefour w Piotrkowie Trybunalskim chętnie przyłącza się do tej akcji i 22 kwietnia będzie zachęcał klientów do korzystania z toreb wielokrotnego użytku.

W 2007 roku firma Carrefour Polska zorganizowała z okazji Światowego Dnia Ziemi akcję ekologiczną pod hasłem „Dzień Ziemi w Carrefour”. Jej celem była edukacja ekologiczna mieszkańców miast i popularyzacja idei sortowania odpadów. W zamian za przyniesienie surowców wtórnych takich jak papier, plastik, szkło, a także zużyty sprzęt RTV/AGD oraz wrzucenie ich do odpowiedniego pojemnika, klienci otrzymali wyprodukowane specjalnie z tej okazji ekologiczne torby na zakupy.

Firma Carrefour jako firma odpowiedzialna społecznie prowadzi działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Przy współpracy Fundacji Nasza Ziemia, lokalnych szkół oraz przedstawicieli nadleśnictwa organizuje sadzenia lasów w ramach programu Carrefour Przyjacielem Lasu. Celem akcji jest edukacja ekologiczna młodego pokolenia i kształtowanie postaw zmierzających do ochrony środowiska naturalnego.