wrz 23 2021

Green Energy Congress

Lokalizacja: On-line,

Patronat medialny portalu odpowiedzialnybiznes.pl

Portal PumpLab zaprasza na Green Energy Congress. Wydarzenie ma budować ekologiczną świadomość w trzech perspektywach: energetyce, przemyśle i społeczeństwie. Wydarzeniu patronuje portal Odpowiedzialnybiznes.pl. 

Scena Energetyka skoncentrowana będzie wokół transformacji energetycznej Polski, jej wpływu na sprzedaż cen energii, giełdy i aukcje OZE oraz alternatywne źródła energii. Na scenie głos zabiorą przedstawiciele między innymi: Lotos Petrobaltic, Polenergia, Energetyka Sp. z o.o., Polkomtel, Towarowej Giełdy Energii.

Na Scenie Przemysł zaprezentowana zostanie perspektywa zrównoważonej produkcji i konsumpcji, magazynowania energii w zakładach przemysłowych, potencjału wodoru jako OZE, ekologicznej transformacji ciepłownictwa. Wśród prelegentów tej sceny znaleźli się reprezentanci m.in.: Hydrogen Poland, ELZAB S.A., Veolia, Instytutu Studiów Energetycznych, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Prelegenci ze Sceny Społeczeństwo odpowiedzą na aktualne pytania Polaków. Poruszone zostaną tematy dotyczące budowania ekoświadomości konsumentów i ekowizerunku firm, ograniczania emisji CO2 w miastach, rekuperacji, e-aut. Na scenie będzie można poznać perspektywy takich firm i instytucji, jak m.in. Mercedes Benz-Polska, WWF Polska, Implant Warsaw, Centrum UNEP/GRID Warszawa.

Projektem współtworzącym Kongres jest konkurs TOP ECO INNOVATION. W konkursie wybierane są najciekawsze pomysły, propozycje i projekty ekologicznych rozwiązań w trzech kategoriach: produkt, usługa, działania CSR. W rywalizacji biorą udział nowoczesne inicjatywy wpływające na ekologię i ochronę środowiska. To doskonała szansa na prezentację swojego projektu w szerokim gronie odbiorców i pozyskanie partnerów do współpracy. TOP ECO INNOVATION odbywa się pod patronatem Polskiej Akademii Nauk. Więcej o szczegółach na stronie: topecoinnovation-gec21.

Kongres ma formułę hybrydową. Do wydarzenia dołączyć można bezpłatnie online lub na żywo w Centrum Kongresowym ICE Kraków (opcja płatna). Dostęp do platformy online i bilety na wydarzenie znajdują się na stronie: greenenergycongress-stronaglowna.

Źródło: Mat. organizatora.