sie 12 2020

Działania firm na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Webinarium Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Lokalizacja: On-line,

Wprowadzanie rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego w codziennej praktyce firm będzie tematem przewodnim wydarzenia organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkanie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 11.00 w formule online. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

Rejestracja>>

Według Circularity Gap Report 2020 niecałe 9% światowej gospodarki działa w oparciu o założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. GOZ to koncepcja zakładająca analizę każdego etapu cyklu życia produktu (projektowanie, produkcja, użytkowanie, przetwarzanie) pod kątem jego efektywności. Dzięki oparciu produkcji o taki cykl zmniejsza się ilość zarówno potrzebnych surowców, jak i odpadów trafiających na wysypisko lub do spalarni.

Koncepcja Europejskiego Zielonego Ładu pozwala przypuszczać, że prowadzenie działalności zgodnie z tą ideą stanie się dla wielu firm koniecznością. Wiele firm już dziś pokazuje, że GOZ to nie tylko wyzwanie, ale również szansa, by prowadzony biznes stawał się coraz bardziej konkurencyjny, dostarczał produkty i usługi atrakcyjne i poszukiwane przez klientów.

O tym czym jest GOZ – w teorii i praktyce, jak patrzeć na swoją działalność przez pryzmat tej koncepcji, jak wygląda model biznesowy działający w oparciu o GOZ i jakie są przykłady dobrych praktyk w tym obszarze opowiemy 12 sierpnia na otwartym webinarium Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Swoimi doświadczeniami podzielą się Partnerzy Strategiczni FOB: Grupa VIVE oraz IKEA.

Zapraszamy do rejestracji na webinarium, które odbędzie się 12 sierpnia o godzinie 11.00

Rejestracja na wydarzenie tutaj >>   

Uwaga: liczba miejsc ograniczona

AGENDA

termin: 12 sierpnia 2020 w godz. 11.00-12.00

  • 11.00 – 11.15 – Wprowadzenie do idei GOZ. Europejski Zielony Ład jako zapowiedź rozwoju GOZ / Ewa Wojciechowicz,  Forum Odpowiedzialnego Biznesu  
  • 11.15 – 11.35 – Model biznesowy firmy oparty o GOZ / Ewelina Rozpara, Grupa VIVE
  • 11.35 – 11.55 – Realizacja GOZ na różnych płaszczyznach działalności firmy / Agata Czachórska, IKEA 
  • 11.55 – Zakończenie 

Środowisko naturalne tematem 8. Targów CSR

5-9 października 2020 roku w formule online odbędzie się ósma edycja Targów CSR. Wydarzenie jest dla biznesu, instytucji i organizacji pozarządowych okazją do zaprezentowania swoich działań w obszarze CSR i zrównoważonego rozwoju. Organizator zapewni prezentację wirtualnych stoisk, którym towarzyszyć będzie część konferencyjna oraz rozwiązania wspierające networking. Platformą informującą o przebiegu targów będzie niezmiennie strona wydarzenia: Odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR. Temat przewodni – środowisko naturalne – również będzie kontynuowany w odsłonie online. Czytaj więcej >>