lut 27 2019

Gospodarka o obiegu zamkniętym – rozwiązania dla gminy w perspektywie 2025

Lokalizacja: Polska,

Patronat Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Vive Textile Recykling zaprasza na konferencję organizowaną w ramach Open Eyes Economy 27 lutego w Kielcach.

Konferencja „Gospodarka o obiegu zamkniętym – rozwiązania dla gminy w perspektywie 2025 r.” skierowana jest głównie do przedstawicieli samorządów, ludzi ze świata nauki i biznesu, pracowników firm i instytucji, którzy podejmą dialog i wymienią doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Wśród znakomitego grona prelegentów jest m.in. profesor Jerzy Hausner, który omówi ekonomię wartości i przybliży gospodarkę okrężną.

Myśl przewodnia konferencji koncentruje się wokół różnych wymiarów gospodarki w obiegu zamkniętym z naciskiem na zielone zamówienia publiczne, selektywną zbiórkę odpadów, w tym tekstylnych, nie pomijając kluczowego aspektu, jakim jest ekoprojektowanie produktów pod kątem dalszego ich wykorzystania. Istotne jest budowanie świadomości konieczności zamykania pętli surowców w gospodarce, przy czym i stworzenie odpowiednich warunków gospodarczych dla produktów z recyklingu.

Podczas debaty goście spróbują też odpowiedzieć na pytanie jakie kroki należy podjąć, a także jakie instrumenty ekonomiczne wprowadzić, by rozwijać gospodarkę w obiegu zamkniętym.

Kontakt w sprawie konferencji: Teresa Lachor tel. 533 498 229, biuro@klasterodpadowy.com