sty 16 2008

Gala finałowa – ogłoszenie wyników II edycji konkursu Gender Index Firma Równych Szans/ akredytacje dziennikarskie

Lokalizacja: Polska,

Już 21 stycznia, podczas uroczystej Gali w Teatrze Polskim w Warszawie, ogłoszone zostaną wyniki II edycji konkursu Gender Index „Firma Równych Szans”. Tegoroczną edycję honorowym Patronatem objęła prof. dr hab. Danuta Hübner, Komisarz UE ds. Polityki Regionalnej. Dziennikarzy/dziennikarki zainteresowanych akredytacją na Galę prosimy o zgłoszenie do 16 stycznia na adres: magdalena.gryszko@undp.org

Do tegorocznej edycji konkursu Firma Równych Szans zgłosiło się ponad 130 firm i instytucji publicznych z całej Polski. Kapituła przyznająca nagrody wyróżniła firmy i instytucje publiczne, które wdrożyły najskuteczniejsze rozwiązania z zakresu równości szans  kobiet i mężczyzn w miejscu pracy. Zgłoszone do konkursu firmy zostały przebadane za pomocą wskaźnika Gender Index, nowatorskiego narzędzia analizy miejsca pracy, opracowanego przez zespół ekspertów i ekspertek z czołowych polskich uczelni. Partnerem projektu jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ubiegłorocznymi laureatami konkursu w kategorii dużych przedsiębiorstw zostali: Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris, Motorola i IBM.

Program artystyczny Gali uświetnią m.in. Joanna Liszowska, Patrycja Jopek i Zbigniew Wodecki oraz międzynarodowej sławy artyści i artystki sceny operowej. Prowadzenie: Anna Popek i Roman Czejarek.

Projekt Gender Index, w ramach którego organizowany jest konkurs Firma Równych Szans, realizowany jest przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Koncepcja projektu opracowana została przez ekspertów i ekspertki Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

Dziennikarzy/dziennikarki zainteresowanych akredytacją na Galę, prosimy o zgłoszenie do 16 stycznia na adres magdalena.gryszko@undp.org. W zgłoszeniu prosimy podać nazwę redakcji, mail i tel. kontaktowy. Dziennikarzy/dziennikarki wpisani na listę mediów akredytowanych otrzymają potwierdzenie akredytacji 17 stycznia. Gala 21 stycznia w Teatrze Polskim rozpocznie się o g. 20.00, zakończenie przewidziane jest na godzinę 21.20, po zakończeniu bankiet w foyer Teatru.