sie 23 2010

Gala etycznych pracodawców…

Lokalizacja: Polska,

19 maja 2008 roku, w warszawskim Hotelu Sheraton odbędzie się uroczysta Gala Rankingu „Kariera z Pracodawcą” oraz Debata Oksfordzka i panel dyskusyjny na temat wyzwań zrównoważonego biznesu.

O etyce mówi się dużo. No właśnie – mówi się. Czy na tym się kończy? To się okaże, bowiem 19 maja 2008 roku, w warszawskim Hotelu Sheraton odbędzie się uroczysta Gala Rankingu „Kariera z Pracodawcą”,który organizuje Grupa Modus,  a tuż po niej Debata Oksfordzka  i panel dyskusyjny na temat wyzwań zrównoważonego biznesu.  Przedstawiciele działów HR i PR obecni na Gali finałowej wspólnie zastanawiać się będą nad wyzwaniami, jakie stoją przed tymi, którzy działać chcą  w Polsce  zgodnie z zasadami CSR.

DEBATA OKSFORDZKA o kontrowersyjnej tezie do obrony lub obalenia „Etyczny biznes. To się nie opłaca” oraz  panel dyskusyjny dotyczący zrównoważonego, etycznego biznesu, są organizowane są przez Grupę MODUS, wydawcę serwisu www.kariera.com.pl, w partnerstwie merytorycznym z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Wyższą Szkołą Europejską  im. ks. Józefa Tischnera.

Przyjrzymy się problemowi „opłacalności” odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo biznesu. Wezmą w niej udział dwie drużyny, w skład których wejdą przedstawiciele firm, mediów oraz eksperci zajmujący się zrównoważonym rozwojem w biznesie. Jedna z drużyn będzie miała za zadanie wysunięcie argumentów potwierdzających tezę, druga będzie próbowała tą tezę obalić. Drużyny mają z góry narzucone, czy szukają argumentów potwierdzających czy też obalających sporną tezę debaty.

Atrakcyjna formuła debaty oksfordzkiej pozwala na rzeczową dyskusję i jest świetnym wprowadzeniem do panelu dyskusyjnego, podczas którego drużyny, publiczność i zaproszeni goście skomentują przebieg debaty. Obie drużyny ustosunkują się do swoich argumentów wysuwanych podczas debaty oksfordzkiej. Mogą sami je obalić lub podtrzymać.