wrz 08 2022

Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk

Partner merytoryczny - Forum Odpowiedzialnego Biznesu

8 września br. Brytyjsko-Polska Izba Handlowa po raz pierwszy organizuje grupę roboczą ds. społecznej odpowiedzialności biznesu dotyczącą działalności fundacji charytatywnych w Polsce. W wydarzeniu wystąpi Marcin Milczarski, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które objęło inicjatywę partnerstwem merytorycznym. 

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa zaprasza firmy, które prowadzą własne fundacje charytatywne, do dyskusji na temat optymalizacji ich działalności. Agenda przewiduje przyjrzenie się plusom i minusom realizacji projektów CSR poprzez fundację, a co najważniejsze – jak komunikować cele i działania fundacji różnym interesariuszom. Wydarzenie skierowane jest również do firm rozważających założenie fundacji, a także osób współpracujących z fundacjami zewnętrznymi.

Podczas nieodpłatnego wydarzenia zostanie poruszony również temat wieloletniego doświadczenia Wielkiej Brytanii w tej dziedzinie i modelach działania, które potencjalnie mogłyby zostać przeniesione do Polski. Zaprezentowane zostaną trzy studia przypadków – założenie fundacji dużej polskiej spółki pochodzącej z Wielkiej Brytanii, doświadczenia samodzielnej organizacji charytatywnej o brytyjskich korzeniach oraz dużej organizacji otoczenia biznesowego. Będzie czas na dyskusję, aby podzielić się spostrzeżeniami i pomysłami.

Kiedy? 8 września 2022 r.
Gdzie? On-line
Koszt? Wydarzenie bezpłatne

Agenda wydarzenia:

  • 10:00-10:10 przywitanie i wprowadzenie Michael Dembinski, główny doradca BPCC
  • 10:10-10:40 Marcin Milczarski, menedżer projektów, FOB – 22 lata działań CSR w Polsce
  • 10:40-10:50 Paweł Świętochowski, prezes, Fundacja Castorama Polska
  • 10:50-11:00 Agnieszka Brzóska, wiceprezes, Fundacja Sue Ryder
  • 11:00-11:15 Alice Neffe, dyrektor Global Affairs Office, Agencja Rozwoju Przemysłu wraz z Fundacją Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek”
  • 11:15-11:45 Q&A

REJSTRACJA » 

 

Źródło: inf. pras.