Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Program Partnerstwa
E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to dobry pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu pracowniczego – nie tylko podczas pandemii! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i jakie zadania mogą wykonywać w jego ramach pracownicy, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć, który odbędzie się 27 stycznia 2021 r.
Wolontariat pracowniczy w czasie pandemii
Z uwagi na wprowadzony w 2020 r. w Polsce stan zagrożenia epidemicznego podejmowanie działań wolontariackich polegających na m.in. prowadzeniu zajęć w szkołach, czy na oferowaniu bezpośredniego wsparcia potrzebującym zostało utrudnione. Z pomocą przychodzi jednak e-wolontariat – czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. E-wolontariat jest formą wolontariatu, która może w ciekawy sposób dopełnić ofertę wolontariatu tradycyjnego i umożliwić zaangażowanie osobom, które z różnych przyczyn nie mogą działać „twarzą w twarz” (np. z uwagi na pracę do późnych godzin, opiekę nad rodziną, czy niepełnosprawność). Nie tylko w czasie stanu epidemii!
Weź udział w webinarze!
W celu otrzymania informacji czym jest e-wolontariat i w jaki sposób może dopełnić ofertę wolontariatu pracowniczego, można wziąć udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć.
Termin: 27 stycznia 2021 r., godz. 18:00 Link do zapisów>>
Zakres tematyczny: ● E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne. ● E-wolontariat w praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez pracowników. ● E-wolontariat pracowniczy na platformie TuDu.org.pl. ● Polecane materiały rozszerzające wiedzę.
Dla kogo jest ten webinar? Dla koordynatorów wolontariatu pracowniczego i innych osób zainteresowanych rozwojem e-wolontariatu pracowniczego.
Jaki jest koszt? Udział w webinarze jest bezpłatny.
Kto jest organizatorem webinaru? Organizatorem webinaru jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.
Webinar poprowadzi Marzena Kacprowicz – koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. „Podręcznika e-wolontariatu” – praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.
Link do zapisów>>
Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
źródło: mat. pras.
Jaki będzie #CSRwPL i #zrównoważonyrozwój w 2021 r.? Na jakie trendy warto zwrócić uwagę? O tym portalowi @PRoto_pl powiedziała Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna #FOB 📰 Zachęcamy do lektury! W sam raz do porannej kawy/herbaty 😉☕️
Co w 2021 roku będzie ważne dla #CSR-u? 🌿 O najważniejszych tematach i trendach mówią Marzena Strzelczak z @FOB_Poland, Irena Pichola z @DeloittePolska, @MagdAndrejczuk z @Allegro_Group i @pawelslawski z @AllHandsPL ⬇️ http://www.proto.pl/aktualnosci/kwestie-finansowe-klimat-i-roznorodnosc-czyli-co-czeka-csr-w-2021-roku
Co czeka #CSRwPL w 2021 r.? O tym przeczytacie w świeżutkim materiale @PRoto_pl 📱 Eksperckimi komentarzami podzieliła się Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna #FOB💬 Art. w sam raz do porannej kawy ☕️ ▶️ http://odpowiedzialnybiznes.pl/artykuly/co-czeka-csr-w-2021-r/ #CSR #ESG #rynekpracy #NGO #biznes
Fundacja #INGDzieciom w ubiegłym roku realizowała działania takie jak np.: 🔘 wsparcie ochrony zdrowia w walce z koronawirusem 🔘 wsparcie dzieci w nauce zdalnej 🔘 projekt #PomarańczowaSiła – sport dla dzieci z niepełnosprawnościami http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/podsumowanie-dzialan-fundacji-ing-dzieciom-w-2020-roku/ #CSRwPL @ING__Polska
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika. Korzystając z serwisu lub klikając „Zaakceptuj” akceptujesz naszą Politykę Prywatności dotyczącą przetwarzania danych osobowych i domyślne ustawienia skryptów na stronie.
Ustawienia i Polityka Prywatności
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika.
Po lewej znajdziesz informacje o tym, jakie ciasteczka i skrypty są używane, oraz jaki wpływ mają na twoją wizytę na stronie.
W naszej Polityce Prywatności znajdziesz opis tego w jaki sposób zarządzamy danymi osobowymi.
Polityka Prywatności
UWAGA: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.
Analityka Google
Dzięki Analityce Google zbieramy dane na temat lokalizacji urządzenia, odwiedzanych przez ciebie stron i twoim zachowaniu w serwisie.
Facebook Pixel
Facebook Pixel służy do sledzenia ciebie i twojej aktywności na stronie w celu targetowania do ciebie naszych reklam i kampani w portalu Facebook.