maj 15 2017

EU Talent – pierwsze spotkanie

Lokalizacja: Polska,

15 maja w Warszawie przy ul. Szpitalnej 5/5 w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kordynowanego przez FOB programu „EU Talent. Business in Europe Hosting Apprenticeships for Youth”, na które zapraszamy przedstawicieli firm z sektora MŚP, dużych firm, organizacji okołobiznesowych, instytucji związanych z edukacją. Podczas wydarzenia przedstawicielki Forum Odpowiedzialnego Biznesu przybliżą uczestnikom projekt EU Talent, opowiemy o sytuacji związanej ze stażami zawodowymi w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz o roli mentoringu w procesie kształcenia przyszłych potencjalnych pracowników.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu bierze udział w projekcie finansowanym przez Erasmus+: „EU Talent. Business in Europe Hosting Apprenticeships for Youth”, jako jego koordynator w Polsce. Projekt ma na celu zachęcenie i wspieranie MŚP w tworzeniu nowych i uatrakcyjnianiu już istniejących staży i praktyk zawodowych poprzez webinaria, spotkania, warsztaty oraz autodiagnozę poziomu programów praktyk w firmach przy użyciu specjalnie przygotowanego darmowego narzędzia dostępnego online po polsku.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W związku z obowiązującym limitem miejsc warunkiem udziału jest przesłanie maila na adres marta.borowska@fob.org.pl i uzyskanie potwierdzenia. W mailu proszę zawrzeć imię i nazwisko oraz nazwę firmy lub reprezentowanej instytucji. Na zgłoszenia czekamy do 11 maja.

AGENDA

10.00 – 10.10 Dlaczego EU Talent?

Marzena Strzalczak, dyrektora generalna, Forum Odpowiedzialnego Biznesu

10.10 – 10.20 Czym jest EU Talent?

Marta Borowska, koordynatorka projektów, Forum Odpowiedzialnego Biznesu

10.20 – 10.40 Czy staże są korzystne dla pracodawcy?

Iwona Fluder, Młodszy Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej, Nestle Polska

10.40 – 11.00 Mentoring a staże zawodowe

Ewa Sowińska, zastępca prezesa, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów

11.00 – 12.00 Wokół staży i praktyk zawodowych – dyskusja

Wszyscy uczestnicy

12.00 – 13.00 Poczęstunek

źródło: informacja własna