paź 12 2021

Eksperckim okiem. Skuteczny program społeczny fundacji korporacyjnej – jak to działa?

Lokalizacja: On-line,

Wydarzenie zamknięte przeznaczone dla partnerów FOB

Zapraszamy partnerów Forum odpowiedzialnego Biznesu na kolejne spotkanie w ramach cyklu “Eksperckim okiem”. Tym razem z Łucją Kornaszewską, szefową działu programów Fundacji Orange, porozmawiamy m.in. o tym, jak sprawić, żeby projekt społecznego zaangażowania biznesu był skuteczną odpowiedzią na realne wyzwania. Spotkanie odbędzie się 12 października o godz. 9.30.

Przejdź do portalu Partnerów FOB >>

Badanie potrzeb społecznych, współpraca z fundatorem, strategia i regularna ewaluacja to niezbędne elementy funkcjonowania efektywnego programu społecznego. Jak sprawić, żeby projekt społecznego zaangażowania biznesu był skuteczną odpowiedzią na realne wyzwania? Szczególnie kiedy tych – z powodu pandemii – przybywa? Jak tworzyć długofalowe programy odpowiadające na realne potrzeby? Odpowiedzi na to te pytania poszukamy 12 października o godz. 9.30 podczas spotkania z Łucją Kornaszewską, szefową działu programów Fundacji Orange.

Jak wynika z badania “Meaningful Brands 2019” 65% konsumentów uważa, że marki mogą rozwiązywać społeczne problemy lepiej niż rządy. 91% millenialsów zmienia swoje wybory konsumenckie na podstawie społecznego zaangażowania marek. Jak jednak sprawić, aby program CSR był skuteczną odpowiedzią na realne wyzwania? Szczególnie kiedy tych – z powodu pandemii – przybywa? Jak tworzyć długofalowe programy odpowiadające na realne potrzeby? Odpowiedzi na to te pytania poszukamy 12 października o godz. 9.30 podczas spotkania z Łucją Kornaszewską, szefową działu programów Fundacji Orange.

Wspólnie zastanowimy się, jaką rolę do odegrania mają fundacje powołane przez firmy, szczególnie w czasach pandemii, które ujawniają nowe potrzeby społeczno-pomocowe. Inspiracje znaleźć można w opracowaniu, którym postanowiła podzielić się Fundacja Orange, podsumowując 15 lat swoich doświadczeń w prowadzeniu projektów społecznych i edukacyjnych. Publikację, która będzie punktem wyjścia do rozmowy, można pobrać tutaj >>

Przedstawicielki/przedstawicieli firm partnerskich FOB zainteresowanych udziałem w spotkaniu zapraszamy do kontaktu mejlowego z Katarzyną Mróz i Ewą Wojciechowicz.

Przejdź do portalu Partnerów FOB >>

Czym jest Program Partnerstwa?

Program Partnerstwa to główny program FOB, który jest platformą dla firm do rozwoju, zdobywania wiedzy oraz networkingu i dzielenie się dobrymi praktykami w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Program ten tworzą  firmy – liderzy CSR, przedsiębiorstwa będące w czołówce swoich branż ale też odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce. Dowiedz się więcej >>