sie 31 2017

(Eko)odpowiedzialne przedsiębiorstwa poszukiwane

Lokalizacja: Polska,

Patronat medialny portalu odpowiedzialnybiznes.pl

Jeśli firma realizuje przedsięwzięcia proekologiczne oraz prowadzi politykę społecznej odpowiedzialności może zgłosić się do konkursu  „Ekoodpowiedzialni w biznesie”. Portal odpowiedzialnybiznes.pl patronuje inicjatywie.

Celem Konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie” jest wyłonienie podmiotów z sektora przemysłu i jego otoczenia, które podejmują liczne działania inwestycyjne, edukacyjne i informacyjne dotyczące ochrony środowiska.

W Konkursie oceniane są podejmowane przez firmę inicjatywy, mające na celu minimalizowanie wpływu jej działalności i wytwarzanych produktów na środowisko oraz realizowane działania edukacyjne i informacyjne w zakresie ochrony środowiska. Ocenie podlegają także ogólne kwestie związane z ochroną środowiska w firmie.

Przedsięwzięcie skierowane jest do podmiotów z branży przemysłowej, posiadających siedzibę na terytorium Polski, prowadzących na jej terenie działalność na rzecz ochrony środowiska.

To niezwykle budujące obserwować, jak zmienia się w Polsce prowadzenie biznesu, głownie w kierunku ekologicznej odpowiedzialności. Obecnie liczą się na rynku przede wszystkim takie działania, które minimalizują wpływ na środowisko, zarówno samej firmy, jak i wytwarzanych przez nią produktów. I to ze względu nie tylko na prestiż, ale też wymierne oszczędności. Możemy także obserwować wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii środowiskowych. Z roku na rok takich ekologicznych projektów przybywa, o czym świadczy chociażby liczba zgłoszeń w Konkursie „Ekoodpowiedzialni w biznesie – podkreśla Krzysztof Lissowski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w wywiadzie udzielonym dla czasopisma „Przegląd Komunalny” 3/2017.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 sierpnia br.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu dostępny na stronie abrys.pl.

 

Źródło: Materiały prasowe