maj 11 2013

Ekologiczny Kongres Gospodarczy

Lokalizacja: Polska,

Katowice

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa na odbywający się w Katowicach 11 i 12 maja bieżącego roku Ekologiczny Kongres Gospodarczy.

Ekologiczny Kongres Gospodarczy pod hasłem „Stop brudnym miejscom pracy!” to wydarzenie pomyślane jako prezentacja idei zrównoważonego rozwoju, ekonomii nieoderwanej od ekologii oraz społecznych kosztów gospodarki nastawionej wyłącznie na zysk. Chcemy pokazać, że „brudne miejsca pracy” na Śląsku to wbrew pozorom nie tylko stanowiska w kopalniach czy przemyśle – „brudna” jest każda działalność, która dewastuje zasoby naturalne, niszczy zdrowie pracownika, podwyższa poziom stresu i w imię zysku odbiera poczucie bezpieczeństwa społecznego, jak niesławne umowy „śmieciowe”. Problem „brudnych miejsc pracy” dotyczy nas wszystkich, warto zatem dowiedzieć się, jak z nim walczyć.

W sobotę 11 maja, pierwszego dnia Kongresu zapraszamy na Rondo im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach do lokalu „Oko Miasta” oraz galerii PLUS. Będą tam Państwo mieli możliwość wysłuchania wystąpień eksperckich na temat m.in. ekologii, w aspekcie rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego, ekologicznych form transportu, „zielonego” budownictwa i odnawialnych źródeł energii oraz zastosowania zasad zrównoważonego rozwoju w kontekście praw pracowniczych i prywatnych inwestycji.

Równolegle będzie można wziąć udział w warsztatach poświęconych ekologicznym trendom w sztuce i projektowaniu, spróbować sił w grze w bule – sporcie dostępnym dla każdego, odwiedzić stoiska wystawiennicze firm ekologicznych oraz skosztować wegetariańskiego poczęstunku.

Po zakończeniu oficjalnej części Kongresu oferujemy Państwu rozrywkę przy muzyce na ul. Mariackiej, czyli współorganizowany przez Urząd Miasta Katowice „Koncert Zespołów Buntowniczych”.

W niedzielę 12 maja o godz. 11.00 zapraszamy na konferencję prasową do Galerii Rondo Sztuki PLUS i „Oka Miasta”. Podczas konferencji zostaną wręczone nagrody  „Dobromira Roku 2012” – dla osób zasłużonych na rzecz tworzenia zielonych miejsc pracy w Polsce w minionym roku. Przyznamy też antynagrodę – tytuł „Złoczyńcy Roku 2012”.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:
www.ekg.katowice.pl