sie 20 2010

Ekologia polityczna – podsumowanie COP15

Lokalizacja: Polska,

W dniu 19 grudnia w Centrum Kultury „Nowy Wspaniały Świat” w Warszawie odbędzie się debata na zakończenie szczytu klimatycznego COP15.

Debata towarzyszy zakończeniu negocjacji w Kopenhadze, mających przynieść nowe instrumenty w walce z globalnym ociepleniem i będzie okazją do zadania ważnych pytań: czy światowa polityka klimatyczna przyniesie radykalną zmianę gospodarczą i społeczną?; kto poniesie koszty a kto zyska we wspólnej walce z katastrofalnymi skutkami zmiany klimatu?; czy zielona polityka i zielona gospodarka dadzą impuls do rozwoju krajom Południa? Spotkanie pozwoli na dyskusję na temat przyszłości po Szczycie w Kopenhadze, stanowiska oraz roli Polski w tym ważnym światowym porozumieniu.

Projekt realizowany jest przy wsparciu The European Climate Foundation i obejmuje organizację ogólnopolskiej kampanii wokół problemu zmian klimatycznych, w tym prowadzenie serwisu ekologicznego, wydanie nowej Serii Ekologicznej KP oraz organizacja debat w całej Polsce. W Serii ukażą się: Ekologia. Przewodnik Krytyki Politycznej, Daniel Cohn-Bendit, Co robić? (Que faire?), Nicholas Stern, Globalna umowa (The Global Deal), Harald Welzer, Wojna o klimat. O co się będziemy zabijać w XXI wieku (Klimakriege. Wofür im 21. Jahrhundert getötet wird).

W ramach debaty o globalnym klimacie i globalnej polityce po szczycie w Kopenhadze dyskutować będą: dr Andrzej Kassenberg, Instytut na Rzecz Ekorozwoju, Magdalena Mosiewicz, Zieloni 2004, Adam Leszczyński, Gazeta Wyborcza. Spotkanie poprowadzi Jakub Bożek, Krytyka Polityczna.

Czas i miejsce: 19 grudnia, sobota, godzina 19.00, Centrum Kultury „Nowy Wspaniały Świat”, ul. Nowy Świat 63, Warszawa.

Źródło: ngo.pl