paź 28 2019

Do business, make impact

Lokalizacja: Polska,

Patronat Forum Odpowiedzialnego Biznesu

W poniedziałek, 28 października 2019 r., w Centrum Konferencyjnym Zielna 37 w Warszawie odbędzie się konferencja „DO BUSINESS, MAKE IMPACT” o budowaniu pozytywnego wpływu społecznego w biznesie. Organizatorem Konferencji jest Fundacja Fundusz Współpracy  i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Wydarzenie objęte jest patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wstęp wolny.

Konferencja skierowana jest do start-upów, innowatorów społecznych, biznesu oraz wszystkich osób zainteresowanych tworzeniem biznesu uwzględniającego jednocześnie korzyści ekonomiczne
i społeczne.

Obserwujemy, że dla coraz większej grupy przedsiębiorców stwierdzenie „business is business” staje się anachronizmem, nie pasuje do dzisiejszego rynku i rosnącej świadomości nas – konsumentów. Coraz uważniej przyglądamy się działaniom firm i oczekujemy od nich odpowiedzialności za jakość produktów i usług, sposób ich wytwarzania i wpływ na środowisko. Widzimy też, że na rynku pojawia się coraz więcej firm, które te oczekiwania spełniają – one w swoich działaniach kierują się czymś,
co jest naprawdę wyjątkową wartością. Określamy je jako firmy z pozytywnym wpływem społecznym – mówi Dorota Nowicka, Kierownik Działu Innowacji Społecznych Fundacji Fundusz Współpracy.

Pierwszą część wydarzenia otworzą inspirujące wystąpienia ekspertów: Agaty Stafiej-Bartosik, dyrektorki międzynarodowej organizacji innowatorów społecznych Ashoka; Wojciecha Bagińskiego, promotora ruchu B-Corporations w Polsce i eksperta ds. prawa międzynarodowego; Agaty Frankiewicz, założycielki platformy upcyklingowej Dekoeko.com oraz Katarzyny Wierzbowskiej, twórczyni „Sieci Przedsiębiorczych Kobiet”. Uczestnikom konferencji zostaną zaprezentowane rozwiązania mające wspierać przedsiębiorców w tworzeniu innowacji społecznych.

W drugiej części dnia, podczas moderowanych warsztatów, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, m.in. o tym jak projektować wpływ społeczny dla swojej organizacji/firmy i jak o nim mówić, uwzględniając różne grupy interesariuszy.

Konferencja jest częścią międzynarodowego projektu Social(i)Makers, którego celem jest stworzenie w krajach Europy Środkowej środowiska sprzyjającego rozwijaniu innowacji społecznych.

Program i rejestracja: https://evenea.pl/event/makeimpact/