mar 02 2016

Debata wokół Światowego Szczytu Humanitarnego

Lokalizacja: Polska,

W ramach przygotowań do tego ważnego wydarzenia Network on Humanitarian Action (NOHA) i Komisja Europejska przygotowują serię debat, których celem jest przedstawienie i omówienie podstawowych zagadnień i priorytetów Szczytu i polityki Unii Europejskiej wobec pomocy humanitarnej. Debaty będą okazją do zabrania głosu zarówno przez osoby dotknięte konfliktem, naukowców, lekarzy i młodzieży uczestniczącej w działaniach humanitarnych, jak i szerszego grona zaangażowanego wokół tej tematyki.

Warszawski Okrągły Stół to trzeci z serii czterech debat. Eksperci z regionu spotkają się w celu omówienia bieżących problemów humanitarnych, w szczególności „Dostępu i pomocniczości”, „Ochrony w środowisku miejskim”, „Przymusowych i długotrwałych przesiedleń”. Tematem regionalnym poruszanym na debacie będą aktualne wyzwania humanitarne na Ukrainie.

Wstęp bezpłatny. Widzowie będą mieli okazję do zadawania pytań i interakcji z ekspertami. Więcej informacji i rejestracja na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.