cze 24 2020

Debata „Trauma w dobie pandemii”

Lokalizacja: On-line,

Fundacji Dorastaj z Nami zaprasza do udziału w debacie online „Trauma w dobie pandemii”, która odbędzie się 24 czerwca o godzinie 13:00.

Pandemia COVID-19 wymusiła radykalną zmianę życia na poziomie zarówno jednostki, jak i całego społeczeństwa. Z dnia na dzień miliony osób straciły poczucie kontroli nad własnym życiem i wiarę w lepsze jutro. Świat, który jawił się jako bezpieczny i przewidywalny stał się nagle pełen zagrożeń.

Długotrwała obawa o zdrowie i życie własne oraz najbliższych i odczuwany niepokój o przyszłość, zwiększa ryzyko zaburzeń emocjonalnych i może powodować ogólnospołeczną traumę. Jej ostateczne skutki w wymiarze socjologicznym i psychologicznym są trudne w tym momencie do oszacowania, dlatego już teraz warto pomyśleć, co możemy zrobić, by trauma była impulsem do rozwoju?

Debata online będzie okazją, by razem z ekspertami – prof. Bogdanem de Barbaro, psychiatrą i psychoterapeutą oraz Martą Wrzosek, edukatorką i pedagogiem, zastanowić się, jak traumę przeżywają dorośli, a jak dzieci i młodzież oraz jakie są najlepsze sposoby zapobiegania i radzenia sobie z nią.

Moderatorzy:

  • Zuzanna Radzik – działaczka, publicystka, teolożka, Wiceprezeska Forum Dialogu
  • Konrad Ciesiołkiewicz – Przewodniczący Rady Fundacji Dorastaj z Nami, Prezes Fundacji Orange, koordynator Projektu „Oczyszczalnia” Laboratorium Więzi

Udział w debacie będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji tutaj >>