sie 23 2010

Debata konsumencka KARAT Coalition

Lokalizacja: Polska,

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie konsumenckiej organizowanej przez Koalicję KARAT w ramach projektu Fair Play w produkcji artykułów sportowych, która odbędzie się w  sobotę 22 listopada około godz. 17.00 w Herba Theii przy ul. Bruna 20 (blisko metra Pole Mokotowskie) w Warszawie.

Debata poprzedzona 30to minutowym filmem „We buy, who pays” pokazującym rzeczywistość pracowników w krajach Globalnego Południa  poświęcona będzie warunkom pracy i etycznej konsumpcji w światowym przemyśle odzieżowym. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnej dyskusji na temat strategii społecznej odpowiedzialności biznesu oraz kodeksów postępowania (Code of Conduct) dużych firm. Interesuje nas przede wszystkim specyfika polska oraz Państwa doświadczenie / lub jego brak w pracy w sektorze rynku odzieżowego.

Prowadząc badania, obserwując trendy oraz zachowania konsumenckie w Europie dochodzimy do wniosku, iż coraz częściej konsumentom zależy na tym by ubrania, które noszą były produkowane etycznie. Duże firmy zaczynają powoli wdrażać strategie CSR,  świadomość konsumencka  w Polsce także bardzo szybko rośnie. Produkty sprawiedliwego handlu (kawa, herbata) są już dostępne w sklepach. Powoli zaczynają także powstawać etyczne sklepy odzieżowe.

KARAT jest międzynarodową koalicją organizacji kobiecych z 24 krajów Europy Środkowej i Wschodniej działających na rzecz  równości płci. Prowadząc międzynarodowe projekty od kilku lat współpracujemy z Clan Clothes Campaign, jedną z czołowych organizacji zajmujących się warunkami pracy oraz świadomą konsumpcją na świecie.  Organizacje zaangażowane w CCC od lat prowadzą dialog również z firmami odzieżowymi. Potrzebę takiej dyskusji dostrzegamy również w Polsce, byłaby ona doskonałym uzupełnieniem organizowanych przez nas warsztatów, akcji konsumenckich czy spotkań z pracownikami.  Dlatego też mamy nadzieję, że znajdą Państwo czas by dołączyć do nas 22 listopada i odpowiedzieć na pytania uczestników.

Debata zorganizowana będzie w ramach całodniowego szkolenia dot. warunków pracy w światowym przemyśle odzieżowym. Do debaty zaprosiłyśmy zaprosić również przedstawicielkę organizacji pracowniczej, oraz przedstawicielkę Polskiej akcji Humanitarnej zajmującą się edukacją i świadomością konsumencką.Publiczność to młodzi konsumenci zainteresowani tematem debaty.

Serdecznie zapraszamy do podzielnia się z nami  swoim doświadczeniem w przedstawionym przez nas temacie