sty 11 2008

Cudzoziemcy – szansa czy zagrożenie dla polskich pracodawców?

Lokalizacja: Polska,

Uniwersytet Warszawski w ramach projektu PIW EQUAL „Międzykulturowe Centrum Adaptacji Zawodowej” zaprasza na seminarium „Cudzoziemcy – szansa czy zagrożenie dla polskich pracodawców?” 24 stycznia 2008 r. w godz. 10.00. – 14.00. Hotel Kyriad Prestige, ul. Towarowa 2, Warszawa, sala konferencyjna nr 3.

Seminarium skierowane jest do pracodawców, firm, organizacji, instytucji poszukujących pracowników i zainteresowanych zatrudnieniem cudzoziemców.

Podczas seminarium zostaną przedstawione zmiany zachodzące na polskim rynku pracy związane ze zjawiskiem migracji oraz regulacje prawne obowiązujące pracodawców planujących zatrudnić cudzoziemców.

W trakcie seminarium odbędą się konsultacje z prawnikami i przedstawicielami organizacji koncentrujących swoje działania wokół cudzoziemców w Polsce (PAH, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Proxenia, UNHCR, Helsińska Fundacja Praw Człowieka).

W dyskusji przy okrągłym stole cudzoziemcy podzielą się z Państwem doświadczeniami z poszukiwania pracy w Polsce, a pracodawcy opowiedzą o plusach i minusach zatrudniania cudzoziemców.

Uczestnicy seminarium otrzymają praktyczny poradnik wydany przez Międzykulturowe Centrum Adaptacji Zawodowej „Zatrudnianie migrantów w Polsce. Prawo i praktyka. Pakiet informacyjny dla pracodawców”.