maj 26 2015

CSR KRK – Moda na CSR, CSR w modzie

Lokalizacja: Polska,

Patronat medialny portalu odpowiedzialnybiznes.pl

Co kryją metki naszych ubrań? Czy istnieje odpowiedzialna moda? Jaką rolę mogą odegrać świadomi konsumenci? To niektóre pytania do tematu 5. spotkania z cyklu CSR KRK, czyli „Moda na CSR, CSR w modzie”. 26 maja w Pauza In Garden głos zabierze m.in. Anna Paluszek z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, a NotJustShop zaprosi uczestników do akcji Wspólny Mianownik. Portal odpowiedzialnybiznes.pl jest patronem medialnym całego cyklu spotkań CSR KRK.

Katastrofa w Bangladeszu z 2013 roku zwróciła oczy całego świata na branżę odzieżową i sprowokowała szereg pytań o odpowiedzialny łańcuch dostaw. Czy zwróciła uwagę także polskich konsumentów? Jak kupujemy nasze ubrania na co dzień i czy wiemy, co kryje się pod ich metką? A może polski konsument nie posiada odpowiednich narzędzi i wiedzy, by zweryfikować działania firm odzieżowych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, ważne jest zebranie głosów przedstawicieli różnych środowisk – CSR, NGO i świata mody. Dlatego goście 5. spotkania z cyklu CSR KRK przedstawią uczestnikom różne punkty widzenia na odpowiedzialną konsumpcję i zaproszą do wspólnej dyskusji na ten temat.

W drugiej części spotkania moda pokaże swoje inne oblicze – dzięki warsztatom Wspólny Mianownik, które przeprowadzi NotJustShop. Każdy z uczestników otrzyma „igłę i nici” do stworzenia „unikalnej koszulki”, czyli na czym polega i jak działa (poMOC)3.

CSR KRK #5 – „Moda na CSR, CSR w modzie”

Goście specjalni:

dr Anna Paluszek, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie i Clean Clothes Polska; Wero Wysoczyńska, stylistka, reżyserka i choreograf pokazów mody oraz Slow Fashion Cafe

Część II

Warsztaty „Wspólny Mianownik” – NotJustShop

 26 maja (wtorek), godz. 18.00

Kraków, Pauza inGarden (ul. Rajska 12)

Wstęp wolny. Rejestracja na csrkrk5.evenea.pl

Więcej informacji na: www.facebook.com/CSRKRK

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Wzmacniania Organizacji Wzmacniacz.org oraz Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej ze specjalnym udziałem NotJustShop.

Źródło: Materiały prasowe