kwi 08 2011

CSR i zrównoważony rozwój w dobie współczesnej silnej konkurencji. Szanse i wyzwania

Lokalizacja: Polska,

14 kwietnia 2011 r. w Warszawie odbędzie się konferencja „CSR i zrównoważony rozwój w dobie współczesnej silnej konkurencji. Szanse i wyzwania” organizowana przez Ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Termin: 14 kwietnia 2011 r., godz. 10:00

Miejsce: Biblioteka Główna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ulicy ul. Nowoursynowskiej 161

„CSR i zrównoważony rozwój w dobie współczesnej silnej konkurencji. Szanse i wyzwania”. – pod tym hasłem już 14 kwietnia o godzinie 10:00 rusza pierwsza w tym roku konferencja organizowana przez Ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Celem spotkania jest przybliżenie studentom i absolwentom zagadnień z zakresy społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju oraz propagowanie wśród nich postaw zgodnych z nimi.

Jak wygląda polityka ekologiczna polskich firm? Jak chronić środowisko zaczynając od siebie i swojego najbliższego otoczenia ? Czy i jak firmy mogą zrekompensować swój negatywny wpływ na środowisko naturalne? Czym wyróżnia się społecznie odpowiedzialny urząd? Czym charakteryzuje się ekologia komercyjna?

Konferencję dotyczącą społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju poprowadzą członkowie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz przedstawiciele największych polskich firmy, w których CSR i idee ekologiczne są priorytetem. W prelekcjach udział wezmą między innymi Marta Niwczyk, koordynatorka projektów Fundacji Aeris Futuro, Mariola Sykuła przedstawiciel firmy Barlinek, Katarzyna Dulko reprezentant Ringier Axel Springer Polska, Aleksandra Turek z firmy PwC. Gościem specjalnym konferencji będzie przedstawicielka Ministerstwa Środowiska, Specjalista w Departamencie Edukacji Ekologicznej Olga Heniec.
Oprócz zajęć teoretycznych, uczestnicy konferencji wezmą udział w warsztatach, w których wcielą się w świadomego konsumenta i nauczą się jak praktycznie zbudować mapę interesariuszy. Zmierzą się także ze  współczesnymi wyzwaniami jakie staną przed nimi w obszarze CSR. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli również okazję poznać obecne trendy konsumenckie. Warsztaty poprowadzi Barbara Szczęsna z firmy GoodBrand.

Na zakończenie spotkania odbędzie się debata pod hasłem „Zrównoważony rozwój w polskich przedsiębiorstwach i administracji”. Jej moderatorką będzie przedstawicieka Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Magdalena Pachulska.

Ambasadorzy Ligii Odpowiedzialnego Biznesu zapraszają na konferencję wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcą poznać tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu lub też zgłębić wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, a także zapoznać się z ciekawymi praktykami CSR z różnych branż