gru 01 2020

Companies’ climate and environmental disclosures in CEE: progress, gaps and opportunities

Lokalizacja: On-line,

W dniu 1 grudnia od godz. 9.30 odbędzie się organizowane przez organizację Frank Bold darmowe webinarium poświęcone raportowaniu informacji niefinansowych pt. Companies’ climate and environmental disclosures in CEE: progress, gaps and opportunities.

Webinar ten stanowi jedno z działań w projekcie Improving climate and sustainability corporate disclosure policies to enable sustainable finance, finansowany przez niemieckie Ministerstwo Federalne Środowiska, Ochrony Natury i Bezpieczeństwa Nuklearnego (BMU), ze środków programu Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI), w którym Fundacja Frank Bold jest zaangażowana wraz z Frank Bold Society. W jego ramach przeprowadzono badanie 303 raportów niefinansowych spółek operujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej, z czego 73 przedsiębiorstwa pochodzą z Polski. Badanie jest prowadzone w ramach Alliance for Coroporate Transparency. Czynności te umożliwiły sporządzenie sprawozdania, wskazującego na zakres ujawnionych informacji oraz zaobserwowane problemy przedsiębiorstw z tym związane.

W ramach webinaru, który odbędzie się w całości w języku angielskim, przedstawione zostaną plany reformy systemu raportowania informacji niefinansowych na poziomie Unii Europejskiej oraz wyniki przeprowadzonej analizy 304 raportów pod kątem informacji dot. ochrony środowiska i klimatu.

W drugiej części wydarzenia głos zabiorą eksperci, reprezentujący organy publiczne, przedsiębiorców, inwestorów oraz organizacje pozarządowe, którzy wskażą dlaczego raportowanie informacji niefinansowych jest kluczową kwestią.

Program wydarzenia na TUTAJ >>

W celu rejestracji organizatorzy proszą o wypełnienie formularza, co umożliwi otrzymanie linku i kodu dostępu w wiadomości e-mail.

Źródło: blog.frankbold.pl