maj 15 2019

Akcja społeczna „Dwie Godziny dla Rodziny” z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny

Lokalizacja: Polska,

Coraz więcej polskich oraz międzynarodowych firm i organizacji zgłasza się do kampanii społecznej „Dwie Godziny dla Rodziny”, której kluczową datą jest 15 maja, Międzynarodowy Dzień Rodziny. Celem akcji jest wzmacnianie relacji osobistych i społecznych, a również troska o kondycję psychiczną i fizyczną pracowników firm. 

15 maja br. pracownicy firm, które przystąpią do akcji, wyjdą z pracy dwie godziny wcześniej po to, by poświęcić je swoim bliskim, spędzić czas na rozmowach, wycieczkach, budowaniu bliskości oraz odkrywaniu rodzinnych tajemnic. To zgodne z założeniami akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”, która została zapoczątkowana przez Fundację Humanites osiem lat temu w odpowiedzi na postępujący kryzys więzi rodzinnych i społecznych. Do tej pory w akcji wzięło udział 600 firm w Polsce i w 11 krajach na świecie.

Do akcji co roku zgłaszają się kolejni pracodawcy. Do tej pory „Dwie Godziny dla Rodziny” przekonały do siebie już 600 firm, zarówno dużych, jak i średnich czy małych. Do kampanii przyłączają się również szkoły, samorządy i organizacje pozarządowe. Wśród uczestników wydarzenia znajdują się takie spółki jak Santander Bank, BNP Paribas Bank Polska, Veolia, Siemens.

Zainteresowanie akcją „Dwie Godziny dla Rodziny” potwierdza obserwowaną na całym świecie zmianę podejścia pracodawców, którzy częściej niż kiedyś zdają sobie sprawę z tego, że zadowoleni z życia, spełnieni prywatnie i zawodowo pracownicy są efektywniejsi, lepiej realizują strategię i cele biznesowe firm. Wiedzą też, jak silną motywacją w życiu zawodowym jest możliwość samorealizacji oraz poczucie sensu wykonywanych zadań. Dlatego właśnie firmy z coraz większym zaangażowaniem tworzą przyjazne środowisko pracy, w którym pracownik może liczyć na wsparcie, dobrą atmosferę, elastyczny czas pracy, możliwość realizowania swoich ambicji. Środowisko, w którym jest traktowany nie tylko jako pracownik, ale przede wszystkim jako człowiek. Akcja „Dwie Godziny dla Rodziny” wpisuje się w ten trend.