maj 25 2022

9. Targi CSR w EXPO XXI w Warszawie

Lokalizacja: Polska,

W środę 25 maja Centrum EXPO XXI w Warszawie stanie się polską stolicą odpowiedzialnego biznesu. Firmy dbające o zrównoważony rozwój, eksperci i analitycy społecznej odpowiedzialności biznesu, podsumowania i raporty z działań na rzecz klimatu, lokalnych społeczności czy różnorodności – to tylko część programu.

Dziewiąta edycja największego w Polsce wydarzenia dotyczącego społecznej odpowiedzialności biznesu powraca do formuły stacjonarnej, która umożliwia efektywną wymianę doświadczeń między wystawcami a zwiedzającymi. Na uczestników czekają: część wystawiennicza oraz konferencyjna, Strefa Różnorodności z wieloma angażującymi aktywnościami oraz Scena „S” poświęcona obszarowi social z ESG.

Wydarzenie odbędzie się w środę 25 maja 2022 r. w godz. 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14). Wstęp oraz udział we wszystkich aktywnościach podczas targów są bezpłatne i nie wymagają zapisów.

Biznes w klimacie rozwoju, rozwój w klimacie biznesu

– 9. Targi, których hasło przewodnie to triada Klimat – Rozwój – Biznes, stanowić będą przestrzeń do dyskusji, prezentacji dokonań firm i organizacji w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju. Wszyscy z radością obserwujemy rosnące znaczenie tematyki ESG. Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że to jeden z trendów, które będą kształtowały rzeczywistość w najbliższych latach. W jakim kierunku powinien podążać teraz biznes? Po jakie rozwiązania sięgać? Na czym polegają wyzwania stojące przed firmami? Na te i wiele innych tematów porozmawiajmy 25 maja 2022 r. w Centrum EXPO XXI. Do zobaczenia! – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dzięki obecności ekspertów_ek i praktyków_czek Targi CSR dają szerokie pole do networkingu w kręgach zainteresowanych obszarami takimi jak: zrównoważony rozwój, działania na rzecz klimatu, zarządzanie różnorodnością w firmie, działania na rzecz społeczności lokalnych.

Wymiana doświadczeń na każdym poziomie

Z oferty Targów CSR skorzystają nie tylko przedstawiciele biznesu prowadzący działania w obszarze zrównoważonego rozwoju. Oprócz najwyższej kadry zarządzającej, menedżerów_ek ds. CSR, ESG, HR, PR czy marketingu wydarzenie to jest kierowane do przedstawicieli_ek organizacji pozarządowych, studentów_ek, osób pracujących w mediach, przedstawicieli_ek firm dostarczających rozwiązania w zakresie CSR, osób działających w administracji publicznej, konsumentów_ek zainteresowanych działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Wiedza i dobre praktyki od profesjonalistów

Uczestnicy Targów CSR będa mieli okazję zapoznać się z działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju prezentowanymi przez kilkudziesięciu wystawców – firmy i organizacje społecznie odpowiedzialne. Dla osób chcących zdobyć nową wiedzę i zapoznać się z trendami w zakresie ESG przygotowano część konferencyjną z trzema blokami tematycznymi: BIZNES, ROZWÓJ i KLIMAT.

Wsparcie merytoryczne tej części zapewnią zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele partnerów 9. Targów CSR: Santander Bank Polska (Partner Główny), DB Cargo Polska, ERGO Hestia i LPP.

W części konferencyjnej odbędzie się m.in. premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021.  Dobre praktyki” prezentującego ponad 1800 przykładów działań firm na rzecz zrównoważonego rozwoju, ogłoszenie raportu z 1. badania Chapter Zero Poland „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”, ogłoszenie wyników badania  Diversity IN Check – listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce oraz ogłoszenie wyników konkursu „Pióro odpowiedzialności”.

 W programie 9. Targów CSR m.in.:

  • część wystawiennicza – stoiska kilkudziesięciu firm, organizacji i instytucji prezentujących swoją działalność z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju;
  • część konferencyjna z licznymi panelami dyskusyjnymi i debatami;
  • Strefa Różnorodności z aktywnościami prezentującymi i promującymi dobre praktyki oraz żywą biblioteką, giełdą ofert pracy z zakresu CSR, ESG, D&I;
  • Strefa Ukraińska z prezentacją projektów CSR Ukraine i dyżurem ekspertki Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji o włączaniu osób uchodźczych
  • Scena „S” poświęcona kwestiom społecznym podejmowanym przez biznes w ramach triady ESG;
  • ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021.  Dobre praktyki”;
  • ogłoszenie raportu z 1. badania Chapter Zero Poland „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”;
  • ogłoszenie wyników badania Diversity IN Check – listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce;
  • ogłoszenie wyników konkursu „Pióro odpowiedzialności”.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Partnerzy i patroni 9. Targów CSR 

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Partner Główny: Santander Bank Polska
Partnerzy: DB Cargo Polska, ERGO Hestia, LPP
Partnerstwo samorządowe z Miastem Stołecznym Warszawa
Patroni honorowi: CSR Europe
Patroni instytucjonalni: Belgijska Izba Gospodarcza, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Business Centre Club, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Federacja Konsumentów, Przedsiębiorstwo Fair Play, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza
Partner medialny: Rzeczpospolita
Główny patron medialny: Odpowiedzialny biznes – Kompendium CSR
Patroni medialni: naTemat.pl – BRID, Polityka, Clear Channel Poland, lnstytut Monitorowania Mediów (IMM), Teraz Środowisko, kampaniespoleczne.pl, NGO.pl, PulsHR.pl, PRoto.pl, Fundacja Nienieodpowiedzialni, biznes&EKOLOGIA