sty 21 2021

E-wolontariat pracowniczy

Lokalizacja: On-line,

Czym jest e-wolontariat i jakie zadania mogą wykonywać w jego ramach pracownicy? O tym opowie Marzena Kacprowicz podczas webinarium organizowanego 27 stycznia 2021 r. przez Fundację Dobra Sieć. Wydarzenie skierowane jest do koordynatorów/ek wolontariatu pracowniczego i innych osób zainteresowanych rozwojem e-wolontariatu pracowniczego.

Wolontariat pracowniczy w czasie pandemii

Z uwagi na wprowadzony w 2020 r. w Polsce stan zagrożenia epidemicznego podejmowanie działań wolontariackich polegających na m.in. prowadzeniu zajęć w szkołach, czy na oferowaniu bezpośredniego wsparcia potrzebującym zostało utrudnione.

Z pomocą przychodzi jednak e-wolontariat – czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. E-wolontariat jest formą wolontariatu, która może w ciekawy sposób dopełnić ofertę wolontariatu tradycyjnego i umożliwić zaangażowanie osobom, które z różnych przyczyn nie mogą działać „twarzą w twarz” (np. z uwagi na pracę do późnych godzin, opiekę nad rodziną, czy niepełnosprawność). Nie tylko w czasie stanu epidemii.

Termin: 27 stycznia 2021 r., godz. 18:00

Zapisy tutaj >>

Zakres tematyczny:

  • E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne
  • E-wolontariat w praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez pracowników.
  • E-wolontariat pracowniczy na platformie TuDu.org.pl.
  • Polecane materiały rozszerzające wiedzę.

Webinar skierowany jest do koordynatorów/ek wolontariatu pracowniczego i innych osób zainteresowanych rozwojem e-wolontariatu pracowniczego.

Webinar poprowadzi Marzena Kacprowicz – koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. „Podręcznika e-wolontariatu” – praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.

Udział w webinarze jest bezpłatny.