WDR-2016-Banner-1170px-bez-stopki

W Warszawie mieszka około dwóch milionów ciekawych i unikalnych osób –

– kobiet, mężczyzn, młodych, starszych, o różnej orientacji psychoseksualnej, tożsamości płciowej, różnych wyznań, różnego pochodzenia, osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, osób będących w różnej sytuacji życiowej… dzięki którym Warszawa jest taka różnorodna. Może czas się lepiej poznać? Będzie ku temu doskonała okazja!

Już w sobotę 18 czerwca zapraszamy na Skwer Willy’ego Brandta przy Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, który na kilka godzin zamieni się w najbardziej kolorowe i różnorodne miejsce na mapie Warszawy.

Zabierzcie swoich znajomych, przyjaciół, bliskich i rodziny, by posłuchać niezwykłych historii opowiadanych przez równie niezwykłych ludzi. Ludzi, którzy żyją obok nas, a których nie znamy. Chcemy to zmienić, a będzie to możliwe dzięki atrakcjom, które dla Was przygotowaliśmy

Program

12.00 – 18.00 Żywa Biblioteka

Żywa Biblioteka to szansa poznania i porozmawiania z przedstawicielami i przedstawicielkami różnych grup społecznych, m.in. z: byłym więźniem, feministką, Syryjką, rodzicem osoby transpłciowej czy osobą starszą;

12.00 – 18.00 Strefa organizacji pozarządowych (NGO)

W Strefie będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o organizacjach działających na rzecz szeroko rozumianej równości i sprawiedliwości społecznej;

12.00 – 18.00 Warsztaty

Cykl sześciu wydarzeń edukacyjnych na terenie Muzeum POLIN, odbywających się po dwa wydarzenia równocześnie – pokazy filmowe, dyskusje, warsztaty manualne, artystyczne, muzyczne;

Szczegółowy opis poniżej.

18.00 – 20.00 Część koncertowo-artystyczna

Muzyczna niespodzianka!

Warsztaty

12.00 – 13.00 Stowarzyszenie Nigdy Więcej

Dyskusja z elementem warsztatu pn. „Uprzedzenia, nietolerancja, nienawiść. Skąd się biorą? Czy potrafimy je zrozumieć?

Większość z nas, z różnych względów spotkała się w swoim życiu z przejawami nienawiści.  Czy nasze doświadczenia związane z nienawiścią są takimi, które chcemy szybko wymazać z pamięci? Czy może nosimy je w sobie pielęgnując lęki i urazy. Czy zastanawialiśmy się kiedyś, co kieruje agresorami, dlaczego atakują bez powodu? O tym i innych ciekawych zagadnieniach porozmawiamy podczas spotkania.

13.00 – 14.00 Stowarzyszenie JUMP’93

Warsztat pt. „Kakofonia” – mający na celu umożliwienie uczestnikom wczucie się w sytuację osoby zażywającej narkotyki jednocześnie pokazując jak powinna wyglądać interwencja wobec takiej osoby.

14.00 – 15.00 UNHCR Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców

Kryzys migracyjny w Europie. Czy na pewno „migracyjny” i czy w ogóle „kryzys”? Rozmowa o uchodźcach. Prezentacja plus dyskusja na temat kryzysu migracyjnego w Europie.

15.00 – 16.00 Fundacja Afryka Connect

Afryka Connect pokaże jak ze zwykłych rzeczy można zrobić niezwykłe zabawki.

16.00 – 17.00 Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych

Czy możliwe jest porozumienie międzypokoleniowe? Warsztaty dla seniorek/seniorów oraz młodzieży dotyczące zagadnień dyskryminacji i tolerancji. Uczestnicy będą dyskutować na temat asertywności oraz zastanawiać się jak twórczo rozwiązywać konflikty międzypokoleniowe.

17.00 – 18.00 Jewish Community Center Warsaw

Warsztaty „Żydzi w dzisiejszej Warszawie – dyskusje o poszukiwaniu tożsamości”.

Zastanowimy się nad tym kim jest dzisiaj warszawski Żyd/Żydówka, z jakimi dylematami mierzy się nasza społeczność, co buduje naszą tożsamość i jak żyć bez jednoznacznej odpowiedzi na te pytania.

Możesz też pobrać szczegółowy program w pdf.

Zabierzcie swoich znajomych, przyjaciół, bliskich i rodziny, by posłuchać niezwykłych historii opowiadanych przez równie niezwykłych ludzi, których każdego dnia mijacie w metrze, tramwaju czy na ulicy.

Zapraszamy!

Miejsce

Skwer Willy’ego Brandta przy Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.


Organizatorami wydarzenia są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

Warszawski Dzień Różnorodności odbywa się w ramach projektu współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy.

loga-wdr-partnerzy

Patroni medialni

film-slideshow-media