Aktualności

2.12. 2022 publikacja raportu podsumowującego Upskill 4 Future

Wersja angielska POBIERZ >>

wersja polska POBIERZ>>

1.12.2022 – finałowe wydarzenie Upskill 4 Future w ramach konferencji Karty Różnorodności

Włączając się te 3 lata temu w projekt “Upskill 4 Future” Forum Odpowiedzialnego chciało w większym stopniu wesprzeć biznes w opracowaniu rozwiązań, które będą skuteczną odpowiedzią na wyzwania współczesnego rynku pracy. Zmiany technologiczne w połączeniu z niekorzystną demografią mogą być problemem dla nieprzygotowanych na nie pracodawców i w konsekwencji negatywnie wpływać na spójność społeczną. Pandemia pokazała wiele słabości współczesnej gospodarki Polski i zdecydowanie przyspieszyła transformację cyfrową. Jest wielką szansą, ale może stać się też katalizatorem zmian przebiegających w sposób mało odpowiedzialny i zrównoważony. Tym bardziej istotne jest zapewnienie możliwości rozwoju zatrudnionym i dążenie do ochrony jak największej liczby miejsc pracy.

 • Rozmowa z gośćmi – reprezentant_kami firm zaangażowanych w projekt
  • Orange Polska – Lidia Pierścińska – Ekspertka ds. Projektów Rekrutacyjnych i Wizerunku Pracodawcy w Orange Polska
  • Ergo Hestia – Mario Zamarippa, dyrektor ds zrównoważonego rozwoju Ergo Hestia

8.07.2021 – Ku włączającej transformacji rynku pracy

Broszura z najlepszymi praktykami, przygotowana w ramach projektu „Upskill 4Future” zawiera kilka studiów przypadków inicjatyw podjętych przez firmy. Jej celem jest pokazanie konkretnych przykładów historii sukcesu w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. Poprzez aktywne przekształcanie swojego miejsca pracy i kompetencji zatrudnionych, firmy odniosą znaczące korzyści względem swojej działalności i przyczynią się do poprawy sytuacji społecznej. Publikacja dostępna jest także w języku polskim tutaj >>

Wydarzenia

15.09.2021 – Delivering Quality Training for the Workforce of the Future

Join this CSR Europe’s webinar and discover how you can ensure quality training for high employability, effective soft skills, as well as internal mobility and hiring of employees.

Join this webinar to

 • Learn about the different and new ways of training to ensure high employability and worker motivation, i.e. soft skills training, internal mobility of employees, internal hiring.
 • Explore the added value of soft skills, for example, to the performance of an employee and of the company.
 • Discover how companies can boost upskilling with peer-to-peer learnings and reward systems.

Who should join?

 • HR Managers/Officers/Specialists/Business Partners.
 • CSR/Sustainability Managers/Officers/Specialists.
 • Learning & Development/Skills development Specialists.
 • Strategic positions collaborating with HR Department (Divisional/departmental managers facing automation/digitalisation, etc.).

Register here >>

24.06.2021 – Różnorodność i inkluzja w kontekście transformacji rynku pracy. Warsztaty dla MŚP w ramach Upskill 4 Future

24 czerwca odbędzie się druga odsłona warsztatów realizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach międzynarodowego projektu Upskill 4 Future. Tym razem, wspólnie z ekspertami chcielibyśmy skupić się na temacie różnorodności i inkluzji w kontekście transformacji rynku pracy. Do udziału w spotkaniu zachęcamy przedstawicieli/ki działów kadr małych i średnich firm.

Więcej informacji »