Projekt Upskill 4 Future

to międzynarodowa inicjatywa, której celem jest ocena gotowości działów HR do transformacji rynku pracy i wsparcie firm w tym procesie. Szczególną uwagę w projekcie przykładamy do oceny i wsparcia działań uwzględniających potrzeby pracowników narażonych na wykluczenie z rynku pracy w pierwszej kolejności (osoby starsze, wykonujące powtarzalne zadania, z niższym poziomem wykształcenia).

Uczestnicy projektu

W Polsce w działania projektu zaangażowanych jest 10 firm: Antalis Poland, BNP Paribas Bank Polska, Carrefour Polska, Castorama, Orange Polska, Polpharma, Rossmann, STU Ergo Hestia, VELUX, Veolia Polska.

Program

Upskill 4 Future opiera się na następujących filarach:

  • Badanie i ocena gotowości działu HR i przedsiębiorstwa do zmian
  • Benchmarking procesów w firmie
  • Nauka zorientowana na firmę (warsztaty i konsultacje dla firm)
  • Pilotaż dla firm
  • Dialog i nauka przez wymianę wiedzy
  • Skalowanie (warsztaty międzynarodowe, by rozpoznać i porównać sytuację)

Dzięki udziałowi w inicjatywie CSR Europe i organizacji partnerskich firmy będą miały szansę w lepszy sposób przygotować procesy związane z adaptacją i szkoleniem, tak aby realizować je w sposób odpowiedzialny i umożliwiający zatrudnionym dostosowanie kompetencji do nowych wymagań.

Za realizację projektu #Upskill4Future, razem z FOB, odpowiadają także inne wiodące organizacje biznesowe z obszaru CSR i zrównoważonego rozwoju: Fondation FACE, Forética oraz Impronta Etica.

Więcej informacji »

 

Na pytania odpowie