główna strona Targów CSR

Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje Raport Zrównoważonego Rozwoju. W 2021 roku firma zaprezentowała czwarty Raport, w którym podsumowane zostały działania w latach 2019-2020. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019  Provident otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Programy realizowane w ramach strategii ESG to m.in.:

  • Co z tym światem?!
  • Współpraca ze start-upem społecznym Dotlenieni.org oraz z Fundacją Zaczytani.org
  • Program wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam
  • Less waste/Piątka dla planety

www.providentpolska.pl

Działania planowane na stoisku

Zapraszamy na stoisko Provident Polska! W tym roku obchodzimy 25 urodziny. Dla nas to nie tylko czas podsumowań, ale także patrzenie w przyszłość. Dlatego w naszych planach bardzo ważne miejsce zajmuje ekologia.

W ubiegłym roku nawiązaliśmy współpracę ze start-upem społecznym Dotlenieni.org. Efektem było posadzenie 40 tys. drzew na Warmii w Nadleśnictwie Wipsowo, czyli ośmiu hektarów lasu. Drzewa, gdy urosną, wyprodukują 5600 kg tlenu w ciągu 24 godzin, co opowiada zapotrzebowaniu dla około 20 000 osób. Powstały obszar leśny pochłonie 28 800 kg CO2 rocznie. Robi wrażenie!

Na Targach FOB na naszym stoisku przedstawiciele Dotlenieni.org podpowiedzą jakie rośliny najlepiej sprawdzają się w zamkniętych pomieszczeniach. Zachęcamy także do udziału w zielonym konkursie. Na zwycięzców czekają eko nagrody.