główna strona Targów CSR

Lasy Tlenowe

Drzewa tlenowe rosną niezwykle szybko – wystarczy zaledwie 6 lat, aby z małej sadzonki wyrosło dorodne, 15-metrowe drzewo. Swoje szybkie wzrosty drzewa tlenowe zawdzięczają wydajnemu wykorzystana procesu fotosyntezy. Dzięki temu, w porównaniu do innych drzew, nie tylko rosną dziesięć razy szybciej, ale także pochłaniają 10 razy więcej dwutlenku węgla.  Pozyskane drewno nadaje się do wykorzystania w przemyśle – produkuje się z nich meble, elementy konstrukcji, panele ścienne. Dodatkowo, po ścięciu odrastają z pozostawionego pnia, dzięki czemu z jednego zasadzonego drzewa tlenowego korzyści czerpiemy wielokrotnie.

Drzewa tlenowe to alternatywa dla wycinki lasów – każde drzewo tlenowe, to kilka uratowanych drzew w lesie.

Zdolności pochłaniania dwutlenku węgla pozwalają na wykorzystanie drzew tlenowych w programach równoważenia śladu węglowego. Działanie takie mogą polegać zarówno na własnoręcznym sadzeniu drzew, na własnych gruntach, jak również na udziale w naszym projekcie Tokenizacji Lasów Tlenowych, w ramach którego do równoważenia śladu węglowego wykorzystujemy Lasy Tlenowe zakładanie i utrzymywane przez naszą firmę.

Działania planowane na stoisku

Na naszym stoisku będzie można zobaczyć sadzonki oraz pień dorosłego  6-letniego drzewa, co pozwoli ocenić potencjał wzrostu drzew tlenowych. Pokażemy także próbki drewna z historycznej, pierwszej wycinki drzew tlenowych z polskiej plantacji. Zaprezentujemy także meble wykonane z drewna drzew tlenowych oraz zrobioną z naszego drewna gitarę eklektyczną, na której oczywiście będzie można zagrać.

www.lasytlenowe.pl