Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Grupa PZU to największa grupa finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Osiągane wyniki stawiają Grupę PZU w gronie najbardziej rentownych instytucji w Polsce i w Europie. Miarą sukcesu w biznesie dla PZU są nie tylko wyniki finansowe, ale osiąganie ich w sposób zrównoważony.
W 2021 roku PZU przyjął Strategię ESG „Rozwój w równowadze” na lata 2021-2024, która stała się częścią strategii biznesowej Grupy PZU „Potencjał i wzrost”. Wyznacza ona ambicje w dziedzinie ochrony środowiska, zaangażowania społecznego i ładu korporacyjnego.
W strategii ESG PZU przyjął rolę zaufanego partnera transformacji energetycznej i wyznaczył ambitne cele środowiskowe. Do 2024 PZU będzie neutralne klimatycznie, czyli będzie zużywać mniej energii i czerpać ją w pełni z OZE, redukując odpowiednio pozostałe emisje własne, a tam gdzie będzie to niemożliwe – zostaną zrekompensowane. Droga do neutralności zakłada również, że do 2040 r. neutralni klimatycznie staną się dostawcy i inni partnerzy PZU, a do roku 2050 również klienci ubezpieczeniowi i inwestycyjni.
PZU ma świadomość, że aby zahamować zmiany klimatyczne, konieczne jest przejście do niskoemisyjnej gospodarki. Chce wspierać firmy i przedsiębiorstwa, które przechodzą energetyczną transformację. Rozszerza swoją ofertę dla przedsiębiorców inwestujących w odnawialne źródła energii. Grupa PZU angażuje się w inwestycje wspierające transformację klimatyczno- energetyczną, między innymi w farmy wiatrowe. Do tej pory podpisała umowy na finansowanie farmy wiatrowej Potęgowo oraz w Mławie, Gralewie, Pruszczu, Markowicach, Wyszkach i Piaskach.
Ważne elementy Strategii ESG Grupy PZU to także filar społeczny i ład zarządczy. W czasie pandemii dodatkowego znaczenia nabrały takie cele zrównoważonego rozwoju, jak: wspieranie zdrowia, poprawa jakości życia i edukacja. Dlatego PZU jeszcze mocniej angażuje się w promocję zdrowego stylu życia i profilaktykę. W 2021 PZU ogłosił nową strategię well-beingu pracowników #DobryStan, która powstała w oparciu o analizę największych wyzwań i trendów na rynku pracy, a także o konsultacje z liderami i pracownikami. Nowym elementem zaangażowania społecznego jest edukacja ubezpieczeniowa Polaków. To niezwykle ważny element dla rozwoju rynku oraz poczucia bezpieczeństwa osób i przedsiębiorców.
Ważnym elementem implementacji strategii ESG jest uwzględnienie czynników ESG w celach strategicznych spółek Grupy i kadry zarządzającej.
https://www.pzu.pl/grupa-pzu/zrownowazony-rozwoj