Uwaga – 8. Targi CSR odbędą się 5-9 października 2020 r. w formule ONLINE Więcej informacji »


Jak aktywnie uczestniczyć w 8. Targach CSR online?

  • zwiedzaj stoiska na platformie WebEXPO (link do platformy EXPO dostępny będzie na stronie targów w dniach 5-9 października br.)

  • oglądaj część konferencyjną ze studia online (relacja z wydarzenia będzie prowadzona jednocześnie na stronie odpowiedzialnybiznes.pl, profilu Facebook, kanale YouTube)

  • poznawaj uczestników Targów CSR (codziennie od 5 do 9 października o stałej godzinie zaprosimy uczestników Targów do sesji networkingowych na platformie REMO; link do platformy zostanie udostępniony bliżej terminu wydarzenia)

  • bądź na bieżąco – zapisz się na Newsletter Targów CSR

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości realizuje dwa ogólnopolskie programy działające na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z małych miejscowości, a mianowicie:

  • Program Stypendiów Pomostowych

Rozbudowany program stypendialny, dzięki któremu zdolna, niezamożna młodzież z małych miejscowości otrzymuje stypendia na I rok i dalsze lata studiów. Program ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów i daje szansę na realizację i rozwój aspiracji edukacyjnych. Stypendyści, którzy osiągają dobre wyniki w nauce mogą otrzymać stypendia na kolejne lata studiów:II, III, IV rok, stypendia językowe, stypendia na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendia doktoranckie oraz staże zagraniczne. Na stypendystów czekają także warsztaty, szkolenia i konferencje, dzięki którym mogą rozwijać swoje kompetencje miękkie, przydatne w pracy zawodowej i zwiększające szanse na rynku pracy.
„Stypendia Pomostowe” są jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach osiemnastu edycji programu, przyznano blisko 24 000 różnego rodzaju stypendiów, w tym prawie 17 000 na pierwszy rok studiów.

  • Program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”

Skupia studentów zaangażowanych w działania na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Wolontariusze–studenci z całej Polski realizują projekty edukacyjne dotyczące różnorodnych dziedzin nauki, sztuki, poruszają problemy społeczne.
Program realizuje szkolenia dla studentów podnoszące ich kompetencje przydatne w działaniach społecznych i pracy zawodowej m.in. takie jak: umiejętności trenerskie, umiejętność budowania zespołu i wystąpień publicznych, promocja projektów społecznych.
Program działa od 15 lat, wzięło w nim udział 21 000 studentów i 3 700 szkół, w których odbyło się ponad 4 000 projektów edukacyjnych.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości pomaga rozwijać CSR, współpracuje z partnerami biznesowymi, dla których ważne są wartości takie jak zaangażowanie społeczne, zwiększanie szans edukacyjnych i rozwój edukacji.

Planowane działania na stoisku

  • Wolontariat studencki na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z małych miast i wsi.
  • Wolontariat kompetencji – szkolenia dla studentów.
  • Program stypendialny dla zdolnej, niezamożnej młodzieży ze wsi i małych miejscowości – stypendia na studia dzienne w uczelniach publicznych, warsztaty, szkolenia, konferencje dla stypendystów.

Linki i multimedia

W przygotowaniu…