Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Dekoeko.com to platforma upcyklingowa, która rewolucjonizuje sposób myślenia o odpadach. Naszym celem jest budowa świata niemal całkowicie pozbawionego odpadów.
Platforma łączy firmy i korporacje zainteresowane zagospodarowaniem swoich firmowych odpadów z upcyklingowymi designerami, którzy nadają im drugie życie, tworząc zupełnie nowe, kreatywne produkty.
Skupiamy się głównie na odpadach trudnych do recyklingu, a posiadających ogromny potencjał do przetworzenia. Szukamy najbardziej innowacyjnych rozwiązań na zagospodarowanie wybranych frakcji odpadowych na cele użytkowe, społeczne, wizerunkowe, promocyjne czy edukacyjne. Nasze zrównoważone działania znacząco wpływają na budowanie świadomości konsumentów i przyspieszają zmiany modeli biznesowych w bardziej cyrkularne w globalnych przedsiębiorstwach i społeczeństwach.
Nadajemy nową wartość odpadom firm dzięki zdobytej przez lata ekspertyzie na rynku upcyklingu oraz potężnemu ekosystemowi twórców, rozwiązań i partnerów działających w nurcie „waste to product”.
Taki model umożliwia tworzenie wzajemnych powiązań między partnerami z różnych branż, zawracanie odpadów do obiegu i znajdowanie efektywnych sposobów ich dalszego wykorzystania.
Specjalizujemy się w szczególności w zakresie upcyklingu plastiku na szeroką skalę – jako jedyni opracowaliśmy model zawracania folii LDPE do produkcji masowej, tekstyliach czy bioodpadach jak np. fusy po kawie.
Obecnie koncentrujemy się na wielkoskalowalnych projektach prowadzonych we współpracy ze sprzedawcami detalicznymi. Nasze innowacyjne produkty skierowane do sieci handlowych z kategorii Dom i Ogród wykonane są z materiałów z recyklingu, a unikalna technologia ich produkcji pozwala sprzedawcom na wykorzystanie własnych odpadów i przetworzenia ich na pełnowartościowe przedmioty.
W ten sposób zarówno maili, jaki i duzi detaliści mogą prowadzić zrównoważone działania w duchu gospodarki cyrkularnej i zero waste, a jednocześnie wzbogacić swoją ofertę produktów z recyklingu i zwiększać sprzedaż.
Deko Eko pomogło dotychczas ponad 80 firmom w zagospodarowaniu firmowych odpadów, nadając im nową wartość. Wśród nich znalazły się globalne korporacje takie jak Coca-Cola, Orange, L’Oreal, McDonald’s, IKEA.
Od kilku lat z powodzeniem realizujemy projekty na rynku polskim i holenderskim oraz prowadzimy pierwsze realizacje na rynkach niemieckim i austriackim.
Deko Eko odpowiada na poważny problem współczesnego świata związany z nadmierną ilością odpadów, fundamentalnie zmieniając podejście do tego problemu.
Przekształcamy materiały odpadowe, w pełnowartościowe produkty. Nadajemy im w ten sposób nową wartość, co nie tylko rozwiązuje problem utylizacji śmieci, ale również tworzy nowe możliwości generowania zysku.
Nasze zrównoważone działania znacząco wpływają na budowanie świadomości konsumentów i przyspieszają zmiany modeli biznesowych w bardziej cyrkularne w globalnych przedsiębiorstwach i społeczeństwach.
Rozwiązania Deko Eko pozwalają nie tylko na dostarczenie produktów wykonanych z materiałów odpadowych, utworzonych z ogólnie dostępnych na rynku recyklatów, ale również zawracaniu własnych odpadów firm do ich wewnętrznych obiegów i tworzenia w ten sposób produktów do sprzedaży we własnych, firmowych kanałach – zarówno na większą (regularna sprzedaż w sieciach detalicznych), jak i mniejszą (shop-in-shopy przeznaczone dla wyselekcjonowanych grup klientów) skalę. Produkty wykonane z odpadów mogą być również przeznaczone na cele edukacyjne i promocyjne, np. w formie prezentów dla pracowników i klientów, albo elementów wyposażenia wnętrz biur i miejsc sprzedaży.
Podczas targów planujemy zaprezentować innowacyjne produkty z recyklingu, do przygotowania których zostały wykorzystane materiały odpadowe takie jak plastik, folie, tektura czy bioodpady. Produkty takie jak doniczki, pojemniki, czy małe przedmioty ogrodnicze zostały przygotowane z myślą o wprowadzeniu ich do regularnej sprzedaży w sieciach handlowych z kategorii Dom i Ogród.
Pokażemy w jaki sposób nasza unikatowa oferta pozwala sprzedawcom działać w duchu gospodarki cyrkularnej i zasad zero waste oraz w jaki sposób mogą wykorzystać własne odpady do przetworzenia ich w pełnowartościowe przedmioty.